Hlavní navigace

Diginoviny pro Pražany a Středočechy

[Tisková zpráva] Česká pošta distribuuje 6. a 7. října 300 tisíc výtisků tzv. Diginovin. Doručeny budou do poštovních schránek v územní oblasti Praha, která zahrnuje i část Středočeského kraje. Speciální leták upozorňuje na ukončení zemského analogového televizního vysílání z vysílače Praha – Cukrák, ke kterému dojde již 31. října. „Diginoviny jsou již tradiční součástí komplexní informační kampaně, jejíž páteří jsou bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv,“ říká Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání. Ukončení zemského analogového televizního vysílání z vysílače Praha – Cukrák znamená definitivní konec analogové televize (nejen) v Praze. Přechod na digitální vysílání celé republiky bude dokončen nejpozději v létě 2012.

Sdílet

Barevné Diginoviny budou ke stažení i na webových stránkách www.digitalne.tv. Noviny srozumitelně a přehledně informují o tom, co musí (nejen) občané Prahy a středních Čech pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání udělat. Pro další dotazy je jim k dispozici bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv. Diginoviny v nákladu 300 tisíc kusů distribuuje Česká pošta, doručeny budou do všech poštovních schránek v územní oblasti Praha. Další tisíce kusů rozdají v Praze a středních Čechách tzv. digihlídky, které tvoří kontaktní složku informační kampaně, a které obyvatele informují přímo v terénu.

Ukončení analogového vysílání z vysílače Praha – Cukrák znamená definitivní tečku za zemským analogovým televizním vysíláním v Praze. Ta již úspěšně překonala ukončení analogového televizního vysílání z vysílače Praha – Žižkov, ke kterému došlo 30. dubna tohoto roku.

Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv.