Hlavní navigace

DIGITAL+ spouští pět dalších HD kanálů na satelitech ASTRA. ASTRA nyní vysílá přes 100 HD kanálů

[Tisková zpráva] Praha 21. prosince 2009 – SES ASTRA, součást společnosti SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), oznámila, že španělský operátor placené televize Digital+ spustil pět dalších HD kanálů na satelitech ASTRA. Včetně těchto nových kanálů nyní SES ASTRA vysílá přes svůj satelitní systém více než 100 HD programů. Satelitní operátor tak zůstává nejdůležitější HD platformou v Evropě, která šíří obsah od předních vysílacích společností.

Sdílet

Nové HD kanály spuštěné společností Digital+ zahrnují programy Accion HD, Eurosport HD, Fox HD, National Geographic HD a MTVN HD a jsou vysílány z orbitální pozice SES ASTRA 19,2° E. Spolu s těmito novými kanály vysílá Digital+ přes systém ASTRA celkem 10 HD kanálů.

Mezi vysílací společnosti, které šíří HD obsah na systému ASTRA, patří přední evropští operátoři placené televize a také velké komerční a veřejnoprávní stanice, například Sky a BBC ve Spojeném království; Sky Deutschland, RTL a Vox v Německu; Canal+, CanalSat, TNTSAT a Orange ve Francii; Digital+ ve Španělsku; Viasat v Dánsku, Švédsku, Norsku a Finsku; Canal Digitaal v Nizozemí; TV Vlaanderen v Belgii; Skylink a CS Link v České republice a Slovenské republice; arte v Německu a Francii; ORF v Rakousku a TVP v Polsku.

Alexander Oudendijk, obchodní ředitel SES ASTRA, k tomu řekl: „Velmi nás těší, že se společnost Digital+ rozhodla spustit na systému ASTRA další HD kanály. Skutečnost, že SES ASTRA nyní vysílá více než 100 HD kanálů, dokazuje, že HD nabývá v Evropě na síle. SES ASTRA byla vždy průkopníkem HDTV. To, že na konci roku 2009 vysíláme již přes 100 HD kanálů, zcela předčilo naše očekávání. Pevně věříme, že tento pozitivní vývoj bude pokračovat i v roce 2010, a těšíme se na spuštění dalších HD kanálů na našich satelitech.“

O společnosti SES www.ses-astra.com
SES ASTRA představuje přední satelitní systém DTH (Direct-to-Home) v Evropě. Flotila dnes zahrnuje 13 družic ASTRA a dvě družice SIRIUS. Celá soustava satelitů dnes zajišťuje služby více než 122 milionům domácností se satelitním přijímačem nebo kabelovým připojením. Celkem přenáší bezmála 2500 digitálních televizních a rozhlasových kanálů. SES ASTRA dále prostřednictvím svých satelitů poskytuje multimediální, internetové a telekomunikační služby podnikům, vládním organizacím a úřadům. Satelity ASTRA a SIRIUS dnes tvoří základ nejdůležitější platformy HDTV vysílání pro přední evropské vysílací společnosti – ty prostřednictvím hlavní orbitální pozice přenášejí více než 100 programů v kvalitě HD (High Definition). Družice ASTRA a SIRIUS pracují na orbitálních pozicích 19,2° východní délky, 28,2° vých., 23,5° vých., 5° vých. a 31,5° východně.

SES ASTRA je součástí satelitní společnosti SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG). SES vlastní SES ASTRA, SES WORLD SKIES, má 90% podíl v SES SIRIUS a dále vlastní strategický podíl ve společnostech Ciel (Kanada) a Quetzsat (Mexiko). SES nabízí satelitní služby vynikající kvality prostřednictvím své flotily 41 družic rozmístěných na 26 orbitálních pozicích kolem celé zeměkoule. Další informace o společnosti SES najdete na stránkách: www.ses.com