Hlavní navigace

Digitalizace pokračuje

[Tisková zpráva] Po bezproblémovém ukončení analogového TV vysílání z vysílače Praha Žižkov čeká letos na podzim přechod na digitální TV vysílání také Plzeňsko a znovu Prahu a Střední Čechy. Celý proces digitalizace bude ukončen v létě roku 2012. „Informační kampaň pokračuje, a to jak na celorepublikové úrovni, tak aktuálně se zaměřením na Plzeňsko, které se musí připravit na ukončení analogového televizního vysílání z vysílače Plzeň – Krašov 30. září,“ upozornil národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Sdílet

Ukončení analogového TV vysílání z vysílače Praha – Žižkov 30. dubna se obešlo bez vážnějších problémů, ale přechod na digitální TV vysílání v rámci republiky dále pokračuje. „Infolinka 800 90 60 30, která je pro nás okamžitou zpětnou vazbou, dramatický nárůst volajících nezaznamenala. Stejně tak evidujeme minimum negativních telefonátů,“ říká Rostislav Starý, mluvčí projektu digitalizace. Ještě v letošním roce bude ukončeno analogové TV vysílání také z vysílače Plzeň – Krašov (30. září) a Praha – Cukrák (31. října). „Informační kampaň pokračuje, a to jak na celorepublikové úrovni, tak aktuálně se zaměřením právě na Plzeňsko, které se musí připravit na ukončení analogového televizního vysílání z vysílače Plzeň – Krašov 30. září,“ dodal národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Páteří kampaně zůstávají webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30. „Další prvky kampaně budou vycházet z pozitivních zkušeností s pražskou kampaní. Reklamní a PR složky kampaně tedy znovu doplní digihlídky, semináře i letákové akce,“ upřesnil podobu kampaně Rostislav Starý. Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR již podle jeho slov začíná jednat s klíčovými zástupci v dotčeném regionu. V květnu proběhne v Plzni i speciální seminář pro firmy a odborníky zabývajícími se úpravami antén. „Věříme, že Plzeňané přistoupí k digitalizaci stejně zodpovědně, jako Pražané,“ uzavřel Starý.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).