Hlavní navigace

Digitální barevný produkční systém Xerox otevírá nové možnosti tisku

[Tisková zpráva] Praha, 19. června 2008 – Poskytovatelé tisku, kteří požadují výjimečnou kvalitu barevných výstupů a tisk na širokou škálu médií, aniž by snižovali svoji produktivitu, si nyní mohou zvolit nový produkční systém DocuColor 5000AP Digital Press od společnosti Xerox.

Sdílet

Tento systém je posledním přírůstkem do oceňované řady DocuColor společnosti Xerox. Tiskne rychlostí 50 stran za minutu bez ohledu na gramáž a může automaticky otáčet papíry s vysokou gramáží (až 300 g/m2), čímž se řadí mezi nejproduktivnější ve své cenové kategorii. Konkurenční systémy často disponují maximální rychlostí, která ale výrazně klesá při použití těžších či křídových papírů a snižuje se tím jejich produktivita.

Systém vychází z modelu Xerox DocuColor 5000 Digital Press a přináší výjimečnou kvalitu na široké škále médií, jako jsou křídový i klasický papír, papíry s vysokou gramáží, průhledná či speciální média. Výsledkem je, že tisk zpracovává komplexní aplikace s vysokou přidanou hodnotou podle požadavků zákazníka, včetně brožur, knih, časopisů, speciálních fotografických produktů, promočních letáků a personalizovaných osobních dopisů. S tímto novým systémem mohou poskytovatelé tisku vstoupit na lukrativní trh digitálního barevného tisku nebo rozšířit své možnosti a kapacity.

„Tento systém navazuje na naši historii, kdy jsme vždy maximalizovali produktivitu pro poskytovatele tisku,“ říká Lubomír Dvořák, produktový manažer společnosti Xerox Czech Republic. „Rychlost je jen jedna část rovnice, když si poskytovatel tisku vybírá digitální systém, který potřebuje pro realizaci svých aplikací, a vyhodnocuje, který tisk je tou nejproduktivnější variantou. Šíře našeho digitálního portfolia však umožňuje všem, aby si vybrali správně.”

DocuColor 5000AP obsahuje mód „all weights“, s nímž lze tisknout rychlostí 50 stran za minutu bez ohledu na zásobník nebo gramáž či druh papíru od 60 až do 300 g/m2. Tiskne v rozlišení 2400×2400×1 dpi a dosahuje tak ostrosti a barevné stálosti s předo-zadní a stránkovou registrací +/- 1.0mm.

Systém standardně obsahuje dvouzásobníkový podavač s kapacitou na 4 000 listů pro dlouhý tisk bez přerušení. Volitelně je k dispozici přídavný vstupní zásobník s kapacitou až 2000 listů na každý podavač, což rozšiřuje celkovou kapacitu na 8000 listů a zvyšuje flexibilitu při úlohách s více vstupními materiály, kdy lze tisknout až na čtyři různá média současně. Další možnosti dokončení, včetně výroby knih a stohovacích zařízení, umožňují množství profesionálně realizovaných úloh, které v mnoha případech mohou probíhat bez lidského zásahu.

S možností volby mezi tiskovými servery Xerox FreeFlow Print Server nebo řešeními od Creo či EFI se DocuColor 5000AP do stávajícího pracovního prostředí jednoduše integruje. Xerox FreeFlow Digital Workflow Collection společně s DocuColor 5000AP přinášejí nepřetržitou dostupnost tisku, nižší náklady a podporu pro nové aplikace a tržní příležitosti, jako jsou ziskové krátkodobé tisky rozličných informací.

Zákazníci, kteří si zakoupí DocuColor 5000AP, mají rovněž přístup k sadě Profit Accelerator Business Development Portfolio společnosti Xerox, která obsahuje více než 75 nástrojů a zdrojů, které pomáhají poskytovatelům tisku rozvíjet své aktivity v oblasti digitálního tisku.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po outsourcing, kterému se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).