Hlavní navigace

Digitální fotografie pro každého

[Tisková zpráva] Praha, 28. července 2009 – Dostali jste jako dárek digitální fotoaparát, ale využíváte ho pouze v automatickém režimu? Nebo jste se vrátili z dovolené a zjistili, že většina pořízených fotografií je rozmazaných a nepoužitelných? Pro ty, kdo se chtějí dozvědět více a využívat beze zbytku všechny funkce svého digitálního fotoaparátu, jsou určeny speciální nové kurzy Počítačové školy Gopas. „Nemusí se nutně jednat pouze o digitální zrcadlovku, ale i současné kompakty nabízejí řadu nastavení, které je užitečné znát,“ upozorňuje na současné trendy Luboš Žáček z Gopasu.

Sdílet

Digitální fotografie v dnešní době už zcela vytlačily ty klasické, které se nechávaly zpracovávat ve sběrnách nebo tzv. fotokinech. „Situace se zcela obrátila. Ještě před pár lety budil pozornost ten, kdo fotil na digitální fotoaparát, a dnes je to zcela opačně. Dnes tvoří výjimky ti, kdo používají fotoaparáty na kinofilmy,“ říká Luboš Žáček a dodává, že to byl také impuls k tvorbě speciálně zaměřených kurzů. „Na léto jsme připravili speciální kurzy, které se týkají fotografování a zpracování fotografií.“

První z nich je určen všem, kteří se chtějí seznámit s typy fotoaparátů a jejich funkcemi. Na kurzu se účastníci seznámí s pojmy jako je expozice, zoom, priorita času a clona. Naučí se, jak vybrat vhodný fotoaparát, jak exponovat za horších světelných podmínek, a vlastní základy expozice. Druhý kurz pomůže uživatelům digitálních fotoaparátů, kteří svoje fotografie zpracovávají, chtějí je archivovat nebo je dále upravovat pomocí programu Zoner Photo Studio.

„Digitální fotografie jsou součástí našeho života a je velká škoda neovládat základní funkce a možnosti zpracování,“ soudí Žáček z Gopasu. „Stejně jako u počítačů, kdy je dobré je umět uživatelsky ovládat a procovat efektivně, tak je tomu i u digitálních fotoaparátů či zpracování pořízených fotografií. Standardní technické vybavení dnes dovoluje pořizovat, editovat či upravovat fotografie tak, jak by to před pár lety zvládl pouze vyškolený profesionál.“ Fotografické kurzy od Gopasu trvají zpravidla dva dny, během nichž se účastník detailně seznámí s probíraným tématem a vše si vyzkouší i v praxi. „Účastníci používají své vlastní vybavení, takže si učí na svém a poznávají svůj fotoaparát. I při úpravě snímků lektor vyžaduje, aby si účastníci donesli již dříve pořízené fotografie, a ty se během kurzu následně upravují,“ popisuje průběh kurzů Žáček.

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).