Hlavní navigace

Digitální televize v síti viaGIA

[Tisková zpráva] Praha, 10. února 2006 – T-Systems PragoNet připravuje pro svoje klienty spuštění televize přes internetovou přípojku. Jako bonus se společnost rozhodla předvést u příležitosti Olympijských her v Turíně všem klientům viaGIA, jak takové televizní vysílání bude vypadat na příkladu nového média – sportovního televizního kanálu ČT4.

Sdílet

Televizní kanál bude kódován v MPEG-2, takže pro jeho příjem postačí přehrávač médií, který lze volně stáhnout z Internetu. Předpokládaný datový tok bude cca 6 Mbit/s, nicméně tyto přenosy budou dostupné pro uživatele všech přípojek a objem dat přenesených při vysílání se nebude počítat do objemových limitů. Televizní signál je pak možno sledovat buď přímo na počítači nebo skrze grafickou kartu s TV výstupem na běžném televizoru.

„Zvolili jsme tuto jednodušší variantu, která nevyžaduje set-top box, abychom mohli ukázat, jak vypadá kvalitní televize po internetovém protokolu. Ve skutečném provozu předpokládáme samozřejmě použití set-top boxu, protože sledování programů na obvyklém televizním přijímači je pro většinu uživatelů přece jen pohodlnější.“, prohlásil ing. Pavel Zemánek, produktový manažer T-Systems PragoNet.

Bližší informace o příjmu kanálu ČT4 prostřednictvím služby viaGIA najdete na adrese www.viagia.cz. Služby viaGIA jsou postaveny na konceptu FTTH (Fiber to the House – optika až do domu), který dovoluje nabídnout výrazně vyšší rychlosti pro přenos dat. T-Systems PragoNet poskytuje v současné době nejvýkonnější přípojku viaGIA Ultra s rychlostí 100 Mbit/s za měsíční paušál 1299 Kč (bez DPH).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).