Hlavní navigace

Digitální kabelovou televizi UPC má již přes 200 000 českých domácností

[Tisková zpráva] Praha 18.8. 2008. Počet domácností, které se rozhodly stát se zákazníky digitální kabelové televize UPC, překročil v minulém týdnu hranici dvou set tisíc a nadále roste. Podle průzkumu UPC přitahuje digitální kabelová televize nové zákazníky především počtem a skladbou programů, elektronickým programovým průvodcem a nabídkou přenosu výjimečných akcí, jako jsou například v současné době probíhající olympijské hry. Významnou roli hrají i přidané služby – nabídka vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) a digitální videorekordér (DVR).

Sdílet

„Počet zákazníků digitální kabelové televize UPC úspěšně roste a převýší do konce prázdnin počet zákazníků, kteří si předplácejí nejnižší analogovou televizní nabídku s must carry (povinně šířené televizní programy)“, konstatuje Václav Bartoň, generální ředitel UPC a dodává: „digitální kabelová televize nabízí všechny přednosti digitálního televizního vysílání a umí odstranit různé bariéry s ním spojované. S pomocí UPC je pro diváka často složitý digitální svět velmi jednoduchý a snadno přístupný a lidé to čím dál více oceňují. A stejně oceňují i skutečnost, že spolu digitální kabelovou televizí si mohou výhodně pořídit další služby jako jsou vysokorychlostní internet a telefon – vše přitom z „jedné zásuvky“, s více než konkurenčními cenami a s podporou klientského centra.“

Digitální kabelová televize UPC aktuálně nabízí přes sedmdesát televizních kanálů, možnost zobrazení ve formátu 16/9, výběr z různých jazykových verzí, elektronického programového průvodce a rodičovský zámek na nevhodné pořady. Jediný krok, který je při přechodu na digitální kabelovou televizi nutno učinit, je telefonicky nebo mailem oznámit UPC své rozhodnutí. Společnost zabezpečí profesionální instalaci potřebného přijímače (set top boxu), která nevyžaduje žádné stavební úpravy, jako je vrtání a podobně. Digitální set top box je součástí služby a zákazník za něj neplatí zvláštní pronájem. Přechod na digitální kabelovou televizi je tedy ve srovnání s ostatními možnostmi příjmu digitálního vysílání ten nejjednodušší.