Hlavní navigace

Digitální kabelová televize UPC už nabízí 72 televizních programů

[Tisková zpráva] Praha 9.6. 2008. Populární digitální kabelová televize UPC se opět rozrůstá. V její nabídce vysílá šest zcela nových digitálních televizních kanálů. Jedná se o AXN CRIME a AXN SCI-FI, u nichž je jejich zaměření patrné z názvu, Bebe TV, televizi pro nejmenší, sportovně motoristický Sport 5 a o Filmbox HD filmový televizní kanál vysílající ve vysokém rozlišení. Ceny za jednotlivé nabídky digitální kabelové televize UPC se přitom nemění. Již před několika dny pak přibyla do vysílání digitální kabelové televize UPC česká zpravodajsko publicistická televizní stanice Z1.

Sdílet

„Zařazení těchto televizních stanic opět potvrzuje, že pro diváky je digitální kabelová televize ta nejjednodušší cesta, jak se dostat nejen k rodinným programům, ale i k programům žánrovým a dětským, které by byly jinak mnohem složitěji dostupné. Například obec milovníků sci fi se s tak ucelenou nabídkou jakou přináší AXN SCI-FI může setkat na českém mediálním trhu vůbec poprvé. Unikátní je i nabídka Bebe TV – podle slovenských průzkumů si ji rodiče nemohou vynachválit a je častým důvodem pro to, proč si pořídit digitální kabelovou televizi“, vítá rozšíření programové nabídky Václav Bartoň, generální ředitel UPC a upozorňuje i na kvality televizní stanice Filmbox HD: jedná se výhradně o filmy již natočené ve vysokém rozlišení a jejich obrazová a zvuková kvalita je tedy špičková.“

AXN CRIME a AXN SCI-FI a Filmbox HD jsou zařazeny do nabídky SUPREME (Filmbox HD je pak navíc i součástí balíčku Filmbox Extra) a Bebe TV do nabídky STANDARD. Ta je automatickou součástí nabídky SUPREME. Sport 5 je součástí nabídky STANDARD a balíčku Sport. Z1 pak mohou sledovat úplně všichni zákazníci digitální kabelové televize UPC – je totiž zařazena do nabídky STARTER.

AXN CRIME nabízí to nejlepší z americké a světové krimi zábavy počínaje průkopnickými policejními show, pozoruhodnými thrillery, jedinečnými vražednými mystérii a konče špičkovými kriminálními seriály a filmy. AXN CRIME je jediný takto zaměřený televizní kanál ve střední Evropě. Ve všední dny vysílá 24 hodin denně, o víkendu pak od 12:00 do 04:00 česky, nebo v originálním znění s titulky

AXN SCI-FI přináší to nejlepší z americké a světové sci-fi televizní a filmové tvorby. Staví na dvou základních programových pilířích: prémiových sci-fi seriálech, které nabízí během týdne a na pečlivém výběru těch nejslavnějších sci- fi filmových hitů na víkend. Ve všední dny vysílá 24 hodin denně a o víkendu pak od 10:00 do 06:00 česky, nebo v originálním znění s titulky.

Bebe TV je určena dětem ve věku 6 až 36 měsíců. Díky pozitivnímu emocionálnímu náboji a výchovně zábavné formě, na níž se podílejí dětští psychologové, napomáhá k rozvíjení dětských komunikačních a poznávacích schopností. Vysílá 14 hodin denně, bez reklam. Mluvené slovo není přítomno, převládá hudební složka.

Filmbox HD je už čtvrtým HD programem v nabídce UPC, ale zcela určitě prvním programem ve vysokém rozlišení, který vysílá výhradně tituly přímo natočené v HD (rozlišení 1920×1080i). Nabízí takové filmy z americké a evropské produkce, jako jsou např. 21 gramů (21 Grams) či Důkaz (Proof). Fillmbox HD vysílá 16 hodin denně, v češtině. Aktuálně disponuje knihovnou padesáti fimů v HD kvalitě, do které měsíčně přibývá až dalších pět titulů.

Sport 5 vysílá 24 hodin denně. V současné zahajovací etapě vysílá živě ve všední dny od 12,00 hodin do 23,00 hodin a v sobotu a neděli od 07,00 do 23,00 hodin.V noci pak nabízí videotext typu bloomberg s upoutávkami a krátkými zprávami. Nosnými pořady pro rok 2008 a 2009 budou přímé přenosy závodů DTM, Formule 3, Porsche Carrera Cup,Seat Leon Supracopa, FIA GT, GT3 americké NASCAR, sestřihy FIA GT4, Belcar GT, Gran Am, American Le Mans a Transorientale Rally. Nabízí rovněž pravidelné dopravní zpravodajství z území celé ČR.

Z1 přináší do České republiky model komerční zpravodajské televize. Kontinuální informační servis odpovídá světovým standardům známým například z amerických stanic CNN a Fox News, britské Sky News, německé N24 nebo slovenské TA3. Z1 plnohodnotně vysílá od 7:00 do 0:30. Zprávy jsou k dispozici každou celou hodinu, kratší zpravodajský servis vždy v její polovině.

Nabídka digitální kabelové televize UPC tak aktuálně zahrnuje celkem 72 digitálních televizních kanálů, což je největší nabídka tohoto druhu v ČR. Výběr programů začíná na nabídce STARTER. Zákazníci této nabídky, která stojí 299 Kč, si mohou nově přikoupit za 1 Kč balíček Plus. který mimo jiné obsahuje populární českou televizní stanici Nova Cinema, a rozšířit si tak minimální nabídku na 31 televizních programů. Za tedy zaplatí celkem 300 Kč. Ke Starteru si lze přiobjednat další různé tématické balíčky (např. sport, film, dokumenty či hudba). Divák, který chce sledovat jak nabídku Starter, tak všechny tématické balíčky, ušetří, jestliže si zvolí vyšší nabídku Standard. K oběma nabídkám si lze dále přiobjednat prémiové balíčky HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2 a Hustler. Nabídka SUPREME pak zahrnuje všechny nabízené televizní kanály. Součástí nabídky jsou čtyři televizní kanály vysílající ve vysokém rozlišení: HBO HD, National Geographic HD, VOOM HD a Filmbox HD.

Potřebný přijímač (set top box) a kartu propůjčuje UPC svým zákazníkům za symbolický jednorázový poplatek 1 Kč, set top box pro HD příjem pak za 150 Kč měsíčně. V dalším televizním přijímači může divák sledovat odpovídající nabídku analogové kabelové televize. Tu dostává zcela zdarma. Zdarma je i kabelová přípojka pro poslech rádií šířených v kabelové síti. Rozhodne-li se zákazník pro další digitální set top box, zaplatí za něj zvýhodněný měsíční poplatek 90 Kč.

Společnost si dovoluje upozornit, že v souvislosti s přibývajícím počtem televizních kanálů v nabídce digitální kabelové televize připravuje změnu jejich řazení tak, aby lépe odpovídala jejich tématickému zaměření a byla pro diváka přehlednější. K této změně dojde během letních měsíců.