Hlavní navigace

Digitální vysílání České televize

[Tisková zpráva] Dne 21.10.2005 Česká televize, ve spolupráci se společností JTR Management a.s., zahájila řádné digitální zemské vysílání programů ČT1, ČT2 a ČT24 v rámci telekomunikační sítě A.

Sdílet

Toto vysílání je umožněno rozhodnutím Českého telekomunikačního úřadu, který na základě zákona č.483/1991 Sb., o České televizi, ve znění pozdějších předpisů a po projednání s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání vyhradil kmitočty pro provozování televizního vysílání ze zákona v rámci telekomunikační sítě A určené pro šíření televizního vysílání ve standardu DVB-T.

V době spuštění řádného vysílání bude signál dostupný divákům v Praze a okolí na kanálu 25 z vysílačů Praha-Město (Žižkov) a Praha – Cukrák. V prvním čtvrtletí roku 2006 se počítá s rozšířením vysílání o dva vysílače v Brně – Hády a Barvičova na kanálu 40, v průběhu prvního pololetí roku 2006 pak ještě s vysílačem v Ostravě – Slezská Ostrava na kanálu 39.

Vedle vlastního programového obsahu bude vysílání doplněno elektronickým programovým průvodcem EPG, v průběhu roku 2006 pak počítáme se zprovozněním další multimediálních služeb.

Vzhledem k tomu, že se jedná pro většinu diváků pro úplně novou technologii, připravila Česká televize další informace, které divákům objasní základní problematiku digitálního terestrického příjmu a pomohou ve výběru vhodného přijímacího zařízení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).