Hlavní navigace

Digitální zábava pod křídly společnosti Motorola

[Tisková zpráva] Vlastní platforma pro kompletní zajištění přenosu videa ve vysokém rozlišení nabídne uživatelům doma i na cestách více zábavy a informací

Sdílet

Motorola na odborné konferenci TelecomNEXT představila systém pro zajištění přenosu videozáznamů v HDTV kvalitě a dalších dat prostřednictvím sjednocené telekomunikační infrastruktury spojující klasické pozemní a bezdrátové sítě. Ukázka řešení, které zahrnovalo funkční gigabitovou optickou síť typu GPON a přenos videa v rámci mobilní bezdrátové sítě, demonstrovala schopnost společnosti Motorola nabídnout skutečně vysokorychlostní přístup k internetu a obsahovým službám další skupině uživatelů v dosud nepokrytých oblastech.

Motorola se snaží využít možností, které přináší komunikační protokol IP. Nabízí proto komplexní systém, který zahrnuje technologie sítí příští generace, jež umožní poskytnout koncovým zákazníkům dostatečnou přenosovou kapacitu pro náročné aplikace. Ty zahrnují například výměnné sítě, internetovou televizi a veškeré služby „na vyžádání“.

„Přenos videa v IP sítích zaznamenává přímo raketový růst díky tomu, že uživatelé stále častěji sledují filmy nejen doma, ale i na cestách na stále větším počtu zařízení,” uvedl Matt Davis, ředitel společnosti IDC pro obsahové služby. “Systémy pro velice rychlé připojení k internetu (ultra-broadband/UBB) umožňují poskytovatelům telekomunikačních služeb překonání rychlosti 20 Mb/s dostupné domácnostem už dnes a nabídnout rychlosti vyšší než 50 Mb/s. Ta představuje hranici, která uspokojí i stále rostoucí požadavky nového digitálního životního stylu.“

Motorola díky svým investicím do vývoje a výzkumu pomáhá telekomunikačním operátorům překročit propast mezi současným širokopásmovým přístupem k internetu a budoucností datových služeb, které s sebou nesou řádově vyšší nároky na kvalitu a rychlost připojení. Součástí komplexní UBB strategie společnosti Motorola je využití technologie WiMAX i gigabitových optických sítí GPON spolu s možnostmi bezdrátových datových přenosů v prostředí sítí mobilních operátorů.

Nabídka Motoroly pro oblast komunikace a služeb v rámci IP sítí zahrnuje také přístupové body MOTOwi4™ Canopy® a digitální set-top-boxy s podporou HDTV rozlišení pro příjem televizního signálu šířeného v IP sítích, záznamu digitálního videa a zobrazení obsahu na televizích v celé domácnosti.