Hlavní navigace

Díky Sloane Parku je AVONET nejrychlejší

[Tisková zpráva] Společnost Sloane Park Property Trust, a. s., významně navýšila kapacitu páteřního spoje mezi Zlínem a Prahou společnosti AVONET, s. r. o., která se tak stala prvním poskytovatelem internetového připojení ve Zlínském kraji s plnohodnotnou nesdílenou trasou o kapacitě 1 Gb/s, což potvrzuje její vedoucí pozici v kraji.

Sdílet

Praha – 1. května 2006 – Dnešním dnem společnost Sloane Park navýšila kapacitu a zahájila provoz optického spojení pro společnost AVONET. Přenosová trasa s garantovanou rychlostí 1 Gb/s není sdílena s žádným jiným operátorem, a tak nabízí široké možnosti k poskytování služeb založených na nových technologiích jako například VoIP či IPTV.

„Navýšení rychlosti páteřního spoje bylo jedním z důležitých kroků k udržení našeho vedoucího postavení ve Zlínském kraji. Díky tomu jsme schopni pokračovat v expanzi a uspokojovat rostoucí požadavky našich zákazníků,“ říká Tomáš Máčalík, ředitel společnosti AVONET. „Kvalita a spolehlivost našich služeb roste s rychlostí a robustností páteřní infrastruktury, a proto jsme zvolili za dodavatele primární trasy Sloane Park“ dodává T. Máčalík.

Transparentní okruh pro přenos konektivity mezi Prahou a Zlínem je řešen prostřednictvím přenosové technologie DWDM. Zároveň již v předstihu došlo k navýšení připojení AVONETu do českého internetu také na 1 Gb/s. „Zlínský kraj je pro nás velmi zajímavý. Rozhodli jsme se proto posílit zde naší infrastrukturu o nové vysokorychlostní optické trasy a zároveň o rozšíření počtu POPů na optice ve Zlíně pro koncové připojení zákazníků,“ hodnotí regionální situaci Lubomír Otec, technický ředitel společnosti Sloane Park. Tento den je pro AVONET významný také tím, že se společnost před třemi lety stala prostřednictvím své dceřiné společnosti členem sdružení NIX.cz, které zajišťuje vzájemné propojení internetových sítí jednotlivých poskytovatelů v ČR.