Hlavní navigace

Díla z HBO získala rekordní počet nominací na Ceny Emmy

[Tisková zpráva] Filmy a seriály z originální produkce HBO získaly rekordních 99 nominací na americké televizní Ceny Emmy. Nominace na prestižní ocenění byly včera vyhlášeny v Los Angeles. Slavnostní udílení cen, označovaných za "televizní Oscary", proběhne v neděli 20. září. Filmový kanál HBO uvede 20. září přímý přenos ceremoniálu a o dva dny později jeho komentovaný záznam.

Sdílet

Sedmnáct nominací získalo pozoruhodně obsazené drama GREY GARDENS, realizované podle skutečných osudů matky a dcery Bealových (Jessica Lange a Drew Barrymore), příbuzných Jacqueliny Kennedyové. Čeští diváci jej uvidí příští rok na jaře.

Čtrnáct nominací má životopisné drama INTO THE STORM o životě legendárního britského politika Winstona Churchilla.

Následuje sedmidílný seriál GENERATION KILL s jedenácti nominacemi, vyprávějící o odvrácené straně války v Iráku a uvedený loni v listopadu na HBO.

Deset nominací získalo jiné válečné drama, film TAKING CHANCE, jehož hlavní roli ztvárnil Kevin Bacon.

Šest nominací na Ceny Emmy má komediální seriál FLIGHT OF THE CONCHORDS, rovněž v současné době uvedený na HBO Comedy. Pět nominací získalo životopisné drama ROMAN POLANSKI: WANTED AND DESIRED o osudech slavného režiséra Plesu upírů, Čínské čtvrti či dramatu Pianista.

Čtyři nominace má komediální seriál VINCENTŮV SVĚT (Entourage), stejný počet nominací získalo nedávno uvedené čtyřdílné drama SADDÁM: VZESTUP A PÁD (House od Saddam), nahlížející do zákulisí nelidského režimu bývalého iráckého diktátora.

Tři nominace má seriál IN TREATMENT s Gabrielem Byrnem. Připomínáme, že HBO Česká republika zakoupila práva na tento formát a chystá realizaci jeho české verze s tuzemským štábem a našimi herci.

V nominacích na Emmy třikrát zabodovalo také dvanáctidílné mystérium TRUE BLOOD – PRAVÁ KREV, dvě nominace má satirické leporelo MALÁ VELKÁ BRITÁNIE V USA. Obě díla už měli možnost shlédnout i čeští diváci HBO. Ti se mohou těšit i na uvedení všech zmíněných nominovaných filmů a seriálů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).