Hlavní navigace

Directors.cz - nový způsob distančního vzdělávání pro manažery

[Tisková zpráva] V těchto dnech zahajuje provoz manažerský vortál* Directors, který dokonale naplňuje ideu distančního vzdělávání v oblasti managementu. Na webu www.directors.cz lze studovat z jakéhokoliv místa s připojením k internetu 24 hodin denně. Výuka samotná má inovativní formu případových studií.

Sdílet

Praha/Brno, 1. června 2009. Vortál Directors poskytuje myšlenky světově nejznámějších teoretiků i praktiků managementu a seznamuje se základy, na kterých staví nejúspěšnější podniky dneška na celém světě.

Projekt vznikl jako alternativa tradičních vzdělávacích institucí pro ty, kteří se z různých důvodů nemohou zúčastnit běžného studia. Prioritou Directors.cz je pomoci studentům, aby své poznatky získali v rozumném časovém rámci a za rozumnou cenu. V ceně jsou totiž zahrnuty i veškeré studijní materiály, student si proto už žádné nemusí dokupovat nebo půjčovat. Studium je určeno pro začínající manažery či podnikatele a absolventy středních či vysokých škol. Zájemcům je však doporučována alespoň roční praxe v managementu. Výuka probíhá v češtině a na konci každé ukončené lekce obdrží student potvrzující certifikát.

„Vzdělávání samotné probíhá plně distanční formou, kdy jednotlivé lekce mají podobu případových studií. Jedinečnou součástí výuky je tzv. Ředitelský trenažér, který se snaží přiblížit chod běžné firmy formou příběhu. Jedná se sice o značně zjednodušený model, kde si ale student ověří, co se stane, když se správně či nesprávně rozhodne. Tato neobvyklá forma studia vede k tomu, že je student vtažen přímo do děje. To dává možnost nejen pracovat s novými informacemi, ale i tvůrčím způsobem přistupovat k teoretickému výkladu. Ředitelský trenažér je tak učební simulací podnikatelského prostředí, který rozvíjí strategické a analytické dovednosti studentů a je tak vhodným mezistupněm mezi zvládnutím teorie a skutečným řízením firmy, říká Jan Bartůšek, zodpovědný za technickou podporu vortálu Directors.

* Vortál (vertikální portál) je obdobou portálu, avšak poskytuje informace z jednoho oboru, či oborů výrazně příbuzných hlavnímu nosnému tématu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).