Hlavní navigace

Discovery Channel natáčí v Praze

[Tisková zpráva] [Praha, 22. listopadu 2005] - Televizní stanice Discovery Channel si vybrala Prahu pro natáčení dalších dílů nového dokumentárního seriálu More Industrial Revelations Europe. Tento seriál mapuje milníky technického a průmyslového vývoje v Evropě 19. století. V Praze se ve dnech 23. až 25. listopadu 2005 bude natáčet materiál pro díly o rozvoji měst a stavebního průmyslu.

Sdílet

Díl s pracovním názvem „Města“ představí, jak se pražský vodovodní a odpadový systém musel vyrovnat s rychlým nárůstem počtu obyvatel. Natáčet se bude v Ekotechnickém museu v bývalé čistírně odpadních vod v Bubenči a v Podolské vodárně, kde také vzniknou záběry pro díl „Stavebnictví“ dokumentující vývoj betonových konstrukcí.

Natáčení v Praze bude jistě neobyčejné, je to skutečně překrásné město. Podolská vodárna sice není běžnou turistickou zastávkou, avšak v našem dokumentu sehraje klíčovou roli. A do čističky se zase těším na parní stroje v akci, sdělil Ronald Top, moderátor pořadu More Industrial Revelations Europe. Seriál navazuje na předchozí velmi úspěšnou sérii dokumentů Industrial Revelations a čeští diváci ho budou moci shlédnout v roce 2006 na Discovery Channel.

Natáčení v Praze zajišťuje produkční společnost Bonza TV exkluzivně pro Discovery Channel. Tato společnost připravuje i všechny ostatní díly seriálu, v nichž navštíví další evropská místa spojená s průmyslovou revolucí a technickým vývojem. Diváci se tak například blíže seznámí s Eiffelovou veží v Paříži, horskou železniční dráhou v Alpách či vodními kanály ve Švédsku. Seriál představí i průkopníky průmyslového věku.

Discovery Communications, Inc. je přední světová společnost v oboru médií a zábavy zaměřená na dokumentaristiku. Z původního projektu, televizního programu Discovery Channel, který byl spuštěn v roce 1985 v USA, se společnost DCI rozrostla na globální podnik zastoupený ve více než 160 zemích a územích, kde má celkem 1,3 mld. předplatitelů. Mimo Spojené státy nabízí 14 mezinárodních televizních kanálů, které odebírá celkem 670 mil. předplatitelů. V Evropě, na Blízkém východě a v Africe vysílá prostřednictvím svých 12 televizních kanálů ve 22 jazycích celkem 173 mil. předplatitelům ve 104 zemích. Skupinu DCI vlastní čtyři akcionáři: Discovery Holding Company (NASDAQ: DISCA, DISCB), Cox Communications, Inc., Advance/Newhouse Communications a John S. Hendricks, zakladatel a předseda představenstva společnosti.