Hlavní navigace

SPOLEČNOST DISCOVERY COMMUNICATIONS JMENOVALA MARKA HOLLINGERA PREZIDENTEM A GENERÁLNÍM ŘEDITELEM DISCOVERY NETWORKS INTERNATIONAL

[Tisková zpráva] Silver Spring, Md. – Společnost Discovery Communications oznámila, že její Chief Operating Officer a dlouholetý vedoucí pracovník Mark Hollinger byl jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Discovery Networks International. Greg Ricca, stávající prezident a generální ředitel společnosti Discovery Networks International, po přechodném období firmu opustí.

Sdílet

„Mark je v Discovery partnerem, kterému věřím nejvíc. Bez něho bychom z Discovery sotva vybudovali mediální společnost, která je jedničkou na poli populárně naučného obsahu, a nezanechali nesmazatelnou globální stopu ve všech médiích,“ uvedl David Zaslav, prezident a generální ředitel Discovery Communications, jemuž bude Hollinger přímo podřízen. „Vybudovat silné značky a získat další diváky je jedna z našich klíčových růstových příležitostí a Markova obeznámenost s globálními aktivitami Discovery, nepřehlédnutelné vůdcovské schopnosti a vize k rozšíření záběru firmy jsou ideálními předpoklady pro vedení Discovery Networks International.“

„V posledních letech firma úspěšně využívala silných stránek kanálu Discovery, celosvětově proslulé televizní značky, nastartovala nové televizní stanice, etablovala se s HD pořady na 45 trzích a celosvětově získala větší tržní podíl. Jsem Davidovi za tuto příležitost velmi vděčný a už se nemůžu dočkat, až se stanu členem talentovaného týmu v Discovery Networks International. Věřím, že zaměstnanci Discovery po celém světě budou nadále vytvářet silné, energické značky a že maximalizují pozici naší platformy pro příští fázi růstu,“ prohlásil Hollinger.

Hollinger bude nadále pracovat jako Chief Operating Officer pro Discovery Communications, dokud nebude jmenován jeho nástupce.

Hollinger nastoupil k Discovery Communications v roce 1991 jako viceprezident a Deputy General Counsel. V roce 1994 nastoupil na pozici Acting General Manager u Discovery Channel Asia. V Hongkongu byl Hollinger zodpovědný za řízením a koordinací veškerých aktivit spojených se spuštěním a provozem Discovery Channel Asia.

V roce 1995, krátce po návratu z Asie, byl Hollinger jmenován viceprezidentem pro International Business Development, a to navíc k funkci viceprezidenta, Deputy General Counsel. Pak u Discovery povýšil na pozici General Counsel a v roce 1996 rovněž dostal na starost skupinu Business Affairs společnosti Discovery. Roku 1999 začal vést oddělení Production Management a v roce 2001 byl jmenován výkonným viceprezidentem pro Corporate Operations. V letech 2003 až 2007 byl Hollinger výkonný viceprezident pro Corporate Operations a General Counsel. Než byl v lednu 2008 jmenován COO, zastával funkci prezidenta pro Global Businesses and Operations, a to k funkci General Counsel.

Než Hollinger nastoupil k Discovery, pracoval jako Senior Associate v oddělení zábavy právnické firmy Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison v New Yorku. Rovněž přednášel na Columbia Law School o právu v zábavním průmyslu. Hollinger získal magisterský titul na Yale Law School a bakalářský titul (summa cum laude) z historie a politologie má z Colgate University.

O společnosti Discovery Communications
Společnost Discovery Communications (NASDAQ: DISCA, DISCB, DISCK) je světová mediální jednička ve faktografické zábavě, která má ve 170 zemích světa více než 1,5 miliardy kumulativních předplatitelů. Discovery umožňuje lidem objevovat svět a uspokojovat svou zvídavost prostřednictvím více než 100 stanic, z nichž přední místo zaujímají kanály Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science a Discovery HD. Je rovněž předním odběratelem výukových produktů a služeb a může se pochlubit diverzifikovaným portfoliem služeb v oblasti digitálních médií včetně HowStuffWorks.com. V Evropě, na Středním východě a v Africe vysílá třináct obchodních značek společnosti Discovery pro 219 miliónů kumulativních předplatitelů ve 105 zemích ve 24 jazycích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).