Hlavní navigace

DISCOVERY NETWORKS CENTRAL EUROPE ROZŠIŘUJE SVOU PŮSOBNOST NA ČESKÝ A SLOVENSKÝ TRH

[Tisková zpráva] Discovery Networks Central Europe, dceřiná společnost nejvýznamnějšího světového výrobce dokumentárních filmů Discovery Communications, jehož pořady sleduje 1,5 miliardy předplatitelů ve více než 170 zemích svět, dnes zveřejnila, že s účinností od 1. srpna 2008 se odpovědnost za český a slovenský trh přesune z divize Discovery Networks EMEA Emerging Markets (divize soustředící se na vznikající a rozvojové trhy) pod divizi Discovery Networks Central Europe. Dva nové trhy bude společně s těmi stávajícími – Polskem, Maďarskem a Rumunskem – řídit z varšavského ústředí společnosti generální manažerka divize Discovery Networks Central Europe Katarzyna Kieli.

Sdílet

Discovery Networks Central Europe zvýšila během roku distribuci o 25%* a v současné době oslovuje v Polsku, Maďarsku a Rumunsku na 40 milionů kumulativních předplatitelů. V České republice a na Slovensku má společnost Discovery na 2 miliony předplatitelů, takže při začlenění těchto trhů do regionu střední Evropy bude Discovery Networks Central Europe oslovovat celkově 44 milionů kumulativních předplatitelů. Veškeré aktivity týkající se těchto nových trhů budou začleněny do stávajících operací regionu a řízeny stávajícími regionálními týmy Discovery Networks Central Europe. Nábor nových zaměstnanců se v současné době neplánuje.

“Začlenění českého a slovenského trhu do divize Discovery Networks Central Europe je významným milníkem pro společnost Discovery v tomto regionu a zárukou pokračujícího dynamického růstu a rozvoje našeho podnikání ve středoevropském regionu. Tento krok je rovněž odrazem rostoucího významu a zvyšujícího se růstového potenciálu těchto dvou trhů, přispěje ke konsolidaci naší stávající přítomnosti v regionu a umožní nám dále posilovat své vůdčí postavení na trhu,” prohlásila generální manažerka Discovery Networks Central Europe Katarzyna Kieli. *1Q07 vs. 1Q08

Společnost Discovery Networks Central Europe provozuje v regionu 5 kanálů: Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Travel & Living, Discovery World a Discovery Science. V Polsku společnost ještě vysílá Discovery Historia a Discovery HD.

O Discovery Communications
Discovery Communications je leaderem na trhu s dokumentárními filmy. Kanály společnosti sleduje přes 1,5 miliardy lidí ve více než 170 zemích světa. Společnost Discovery oslovuje spotřebitele jak prostřednictvím televizních kanálů, tak digitálních médií. Do její sítě patří například stanice Discovery Channel, Animal Planet, Science Channel, Investigation Discovery a HD Theatre. Společnost rovněž provozuje diverzifikované portfolio digitálních služeb včetně serveru HowStuffWorks.com. Majitelem společnosti Discovery Communications jsou Discovery Holding Co. (NASDAQ: DISCA, DISCB), Advance/Newhouse Communications a John S. Hendricks, zakladatel a předseda správní rady Discovery.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).