Hlavní navigace

DISKUSE O KULTURNÍ POLITICE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

[Tisková zpráva] Hosty pravidelného publicistického pořadu ČRo 4 – Radia Wave „Rentgen“ budou ve středu 23. dubna od 17 hodin radní Milan Richter, Marta Smolíková z grantové komise a ředitel Divadla v Celetné Jakub Špalek.

Sdílet

Kulturní politika Hlavního města Prahy je tentokrát jediným tématem publicistického pořadu Rentgen, který odvysílá Radio Wave ve středu 23. dubna od 17 hodin. Kromě diskuse s pozvanými hosty uslyší posluchači celkem tři reportáže. V prvním příspěvku se reportérka Zuzana Rejchová zaměří na nový grantový systém radního pro kulturu Milana Richtera, kde se nejdiskutovanějším tématem stala tzv. dotace na vstupenku. Hlavně proti tomuto pilíři se divadelní obec bouří a snaží se o jeho zrušení.

Druhou problematikou, která dostane prostor v reportáži Zuzany Filípkové, bude hodnocení rozdělení peněz pro letošní rok a jeho následky. Některá divadla a další kulturní subjekty a projekty totiž získaly mnohem méně peněz než v letech předchozích a hrozí jim ukončení činnosti.

Téma uzavře třetí příspěvek Zuzany Rejchové, který se bude týkat 2. vlny transformace některých pražských divadel. Dozvíte se, proč ředitelé těchto scén s tímto krokem nesouhlasí.

Posluchači Radia Wave se mohou do diskuse zapojit prostřednictvím ICQ. Více na www.wave.cz.

Pořad „Rentgen“ vysílá ČRo 4 – Radio Wave ve středu 23. dubna od 17 hodin.