Hlavní navigace

Diskusní pořad Máte slovo opět na obrazovce ČT – vždy ve středu

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové Máte slovo v přímém přenosu nabídne po prázdninách Česká televize od 3. září vždy ve středu na ČT1, v novém studiu a s větším počtem hostů.

Sdílet

V novém studiu a s větším počtem hostů pořad opět nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! Pro posílení servisního charakteru pořadu budeme od září zvát čtyři občany, aby jim v řešení jejich problémů pomohly dvě dvojice odborníků.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede Michaela Jílková debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

První poprázdninové téma živého vysílání 3. září na ČT1 od 21.55 hodin zní: Ceny léků a léková politika. Mezi diskutujícími budou profesor Pavel Klener, mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt a ředitel Státního úřadu pro kontrolu léčiv Martin Beneš.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden a vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).