Hlavní navigace

DISNEY JUNIOR PŘICHÁZÍ 1. ČERVNA NA ČESKÉ OBRAZOVKY

[Tisková zpráva] PLAYHOUSE DISNEY NABÍDNE NOVOU PODÍVANOU PRO PŘEDŠKOLÁKY

Sdílet

Praha, 15. února 2011: The Walt Disney Company EMEA dnes oznámila spuštění Disney Junior, zbrusu nového programového bloku pro děti ve věku 2 – 7 let a jejich rodiny, který bude v České republice dostupný od 1. června 2011.

Spuštění Disney Junior je další krok v celosvětové strategii společnosti The Walt Disney Company zaměřující se na předškoláky. Nově vysílaný blok Disney Junior nahradí Playhouse Disney a bude zacílen na širší publikum – na děti ve věku 2 – 7 let. Disney Junior bude stavět na úspěchu Playhouse Disney, který začal v České republice vysílat v roce 2009 a v tuto chvíli vysílá ve 109 zemích po celém světě. Disney Junior bude vysílat denně v televizi, na internetu, prostřednictvím služby Video On Demand, v mobilních telefonech a jeho obsah si bude možné za peníze také stáhnout.

Jeho spuštění v červnu 2011 bude podpořeno mnohostrannou marketingovou kampaní.

Televizní, tištěná, Video On Demand a online reklamní kampaň, která se bude zaměřovat na rodiče a děti podpoří rozjezd Disney Junior.

Z vlastní evropské produkce bude Disney Junior stavět například na úspěchu seriálu Středo-džungle. Globální obsah Disney Junior bude doplněn lokální produkcí a lokalizovanými formáty. Druhá série seriálu nominovaného na cenu BAFTA1 Středo-džungle bude mít svůj debut jako součást programu nového bloku Disney Junior. Druhá série tohoto oblíbeného seriálu z produkce cornwallské Spider Eye Animation sestává z 26 barevných a interaktivních epizod, které se začnou na platformy Disney Junior napříč celým regionem EMEA valit v průběhu roku 2011. V České republice se pak druhé série Středo-džungle dočkáme v červnu.

Disney Junior se stane domovem oblíbených pořadů, jako je třeba Mickeyho klubík, Středo-džungle, Mistr Manny a Superagent Oso, ale také zbrusu nových pořadů, jako třeba Jake a piráti ze Země Nezemě, který bude mít premiéru zároveň se spuštěním Disney Junior 1. června 2011.

Beth Gardinerová, viceprezidentka pro původní tvorbu a rozvoj Disney Junior EMEA dodala: „Disney Junior v sobě bude kombinovat dědictví The Walt Disney Company spočívající v klasickém vyprávění spolu s roztomilými postavičkami, hudbou a učením hrou, které dodají dokonalý prožitek ze společného sledování televize celé rodině.“

„Naslouchali jsme myšlenkám a připomínkám rodičů a stvořili naše pořady tak, abychom si byli jisti, že uspokojujeme jejich potřeby. Udržíme to nejlepší z Playhouse Disney a zároveň představíme nové pořady, které se budou obracet na naše stávající věrné publikum, a zároveň budeme vyrábět pořady, které přitáhnou trochu starší šesti a sedmileté děti, které ale nejsou ještě dost staré na ostatní Disney pořady.“

Maciej Bral, Viceprezident Disney Channel pro střední a východní Evropu a rozvojové trhy dodal: „S Disney Junior chceme i nadále rozvíjet naše hluboké porozumění dětem a vytvářet důvěryhodný cíl pro rodiče tím, že budeme vysílat příběhy s klasickými Disneyovskými postavičkami, ale také jim představíme nové originální postavičky, o kterých doufáme, že se v budoucnu stanou klasickými.“

Disney Junior bude mít v České republice premiéru 1. června 2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).