Hlavní navigace

Diváci TV Nova si o víkendu užijí druhé Vánoce!

[Tisková zpráva] Mimořádnou nadílku připravila televize Nova svým divákům přesně půl roku po vánočních svátcích o nadcházejícím víkendu. Sváteční program odstartuje v pátek v prime time nejslavnější česká filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku. Sobotní hlavní vysílací čas bude patřit ruské pohádce Mrazík a v neděli potěší všechny generace komedie století S tebou mě baví svět.

Sdílet

Praha, 23. června 2011 – Druhé Vánoce si přesně půl roku po těch kalendářních užijí diváci televize Nova o nadcházejícím víkendu. Mimořádná pohádková nadílka v podobě, na kterou každoročně netrpělivě čekáme během nejkrásnějších svátků, se vrací na obrazovku na prahu letních prázdnin, aby dopřála divákům pohodu a prostor k vydechnutí před týdnem, který přinese školákům další definitivní zhodnocení jejich celoročních vědomostí a výkonů. Víkendový vánoční maratón nám mimo jiné připomene, že nastává další čas rodinné pohody. Pokud jde o případné školní karamboly, které budeme bilancovat příští týden, je už na rozčilování pozdě a napravit se leccos dá právě do příštích Vánoc.

Nejžádanějším štědrovečerním programem, kterým odstartuje mimořádný sváteční víkend v pátek 24. června 2011 ve 20:00, je pohádka režiséra Václava Vorlíčka z roku 1973 Tři oříšky pro Popelku, s Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích. Jeden z nejslavnějších českých pohádkových filmů, který slaví úspěchy i ve světě, vznikl na motivy klasické pohádky Boženy Němcové a notoricky známé melodie pro něj napsal legendární český hitmaker Karel Svoboda. Tentokrát není Popelka tichá a pokorná, ale naopak temperamentní, tvrdohlavá, vzdorná a určitě si nenechá všechno líbit. V oříšcích, které cvrnknou šafáře Vincka cestou z města do nosu, najde nejen plesové a svatební šaty, ale také myslivecký klobouk a kamizolu, která jí tak sluší, že na ní může princ oči nechat.

Vánoční svátky se už téměř šedesát let neobejdou bez klasické ruské pohádky Mrazík, na niž se můžeme těšit v sobotu 25. června 2011 v prime time. Příběh krásné Nastěnky a sebevědomého chasníka Ivana, kterého řada dobrodružných setkání za láskou proměnila ve správného chlapa, natočil v roce 1964 ruský režisér a scenárista Alexandr Rou, který se zaměřoval především na filmové zpracování pohádek. Představitelce Nastěnky Natálii Sedychové bylo v době natáčení patnáct let. Do svého hereckého partnera, o dvanáct let staršího Eduarda Izotova, se bláznivě zamilovala a dodnes na něj vzpomíná jako na nejkrásnější lásku svého života.

Druhý letní svátek vánoční, který si dopřejeme v neděli 26. června 2011, oslavíme v hlavním večerním vysílacím čase komedií tisíciletí S tebou mě baví svět, která byla v roce 1983 filmovým debutem režisérky Marie Poledňákové. Vyprávění o dovolené v malebné beskydské chalupě, která se proměnila na poslední chvíli z pánské jízdy v rodinné drama na pokračování, se dodnes řadí k divácky nejúspěšnějším českým filmům vůbec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).