Hlavní navigace

Diváci od pondělí 23. 1. vstoupí do živého vysílání v Televizi Metropol

[Tisková zpráva] (Praha 19. 1. 2012) Od pondělí 23. ledna 2012 zapojí Televize Metropol do vysílání komunikační program SKYPE, který umožní přímé spojení obrazem i zvukem volajícího se studiem.

Sdílet

Televize Metropol se rozhodla implementovat do svého vysílání komunikační program Skype, který obohatí vysílání o interakci s divákem. „Skype umožní, aby se vedle hosta na obrazovce objevila i tvář diváka, který bude moci položit otázku, jako by seděl přímo vedle něj ve studiu,“ přibližuje projekt Jakub Liška, šéf internetu Televize Metropol.

Diváci Televize Metropol se budou moci spojit s režií a pokládat otázky hostům během živého vysílání. Nepůjde přitom jen o psané dotazy z Facebooku či jiných sociálních sítí, ale o mluvené slovo doprovázené obrazem volajícího.

Této možnosti budou moci využít i majitelé tabletů a chytrých mobilních telefonů. Podmínkou je pouze to, aby zařízení bylo vybavené programem Skype, kamerou, mikrofonem a dostatečně kvalitním připojením k internetu. Diváci najdou na Skypu Televizi Metropol jednoduše pod nickem televizemetropol.

Technologickou novinku Televize Metropol spustí v pondělí 23. 1. 2011. Diváci získají možnost „vstoupit“ do pořadů Lady M a Pražení. Po úspěšném otestování se online vstupy diváků rozšíří i na další pořady.

„Jsme moderní televize a snažíme se být našim divákům co nejblíže. Věříme, že zapojit se do vysílání z pohodlí domova a zeptat se v podstatě tváří v tvář svého oblíbeného hosta na co chci, může být pro řadu Pražanů lákavé. Technologie to umožňují, tak proč toho nevyužít,“ vysvětluje výkonný ředitel Marek Vítek.

Kromě přímého vstupu přes Skype mohou diváci pokládat dotazy i písemně: buď prostřednictvím webového formuláře pod živým vysíláním (http://www.me­tropol.cz/zive-vysilani/) nebo na facebookových stránkách jednotlivých pořadů. „Pokud budou mít diváci otázky k tomu, jak se s námi prostřednictvím Skypu spojit, mohou nám napsat na zeď stránky Miluju Prahu (http://www.fa­cebook.com/Mi­lujuPrahu.cz) nebo na email skype@metropol.cz,“ dodal Liška.