Hlavní navigace

Divákům ČT24 a ČT4 SPORT neunikne žádný pořad

[Tisková zpráva] Česká televize zahájí na svých digitálních programech provoz PDC.

Sdílet

Od 1. března 2007 bude vysílání veřejnoprávních stanic ČT24 a ČT4 SPORT rozšířeno o systém Programme Delivery Control známý především pod zkratkou PDC.

Tento evropský telekomunikační standard umožňuje televizní stanici šířit signály, které zajistí, aby videorekordér zaznamenal požadovaný pořad vždy přesně od začátku do konce s přesností na sekundu, a to bez ohledu na časový posun vysílání.

PDC přenáší v podstatě stejné řídící informace jako starší systém VPS (Video Programming System), který však komerční satelitní a pozemní digitální přijímače (set-top-boxy) nepodporují. PDC je šířeno prostřednictvím teletextu, proto je na uvedených přijímačích dostupné a přijímat jej lze i prostřednictvím analogového kabelového přenosu. Funkci Programme Deliver Control dokáží využít videorekordéry VHS, DVD i s pevným diskem označené symbolem PDC.

Česká televize dodává příslušná data pro PDC redakcím časopisů zveřejňujících televizní programy, aby do nich mohly zařadit odpovídající kódy ShowView pro programování záznamu. Kódy ShowView jsou platné jak pro PDC tak pro VPS.

Na ČT1 i ČT2 funguje systém PDC již od 1. listopadu 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).