Hlavní navigace

Divizi finančních služeb v Logice vede Roman Mentlík

[Tisková zpráva] Novým ředitelem divize finančních služeb společnosti Logica ve střední a východní Evropě se stal Roman Mentlík (45), který do společnosti Logica přichází s bohatými zkušenostmi z bankovního prostředí. Ve své nové pozici bude zodpovědný především za tvorbu a prosazování strategie pro finanční sektor a řízení konzultačních aktivit u klientů z finanční sféry.

Sdílet

Logica je předním světovým poskytovatelem IT služeb a konzultací se silnou pozicí ve finančním sektoru. Působí v oblastech retailového i korporátního bankovnictví, finančního clearingu, vydávání a pořizování karet, veřejného a komerčního pojišťovnictví, leasingu a regulace. Logica svým klientům také pomáhá transformovat klíčové operace, jejichž cílem je přinést lepší služby zákazníkům, eliminovat úniky zisků, řídit náklady a maximalizovat příležitosti k získání nových zdrojů tržeb.

Roman Mentlík vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor zahraniční obchod. Po roční stáži u Lloyds bank a Barclays bank v Londýně pracoval v Komerční bance, kde začínal v útvaru platebního styku a později se věnoval specializaci obchodování na zahraničních trzích – treasury. Od roku 1994 působil ve WestLB v Německu, odkud se roku 1998 vrátil a nastoupil na post ředitele měnových operací v České spořitelně. V období privatizace působil i v samotném vedení banky. Své četné profesní zkušenosti čerpal i během svého působení v eBance, kde měl v roli generálního ředitele na starosti zakládání sítě poboček a restrukturalizaci. V posledních letech působil jako Asocciate Partner v IBM, kde řídil konzultační tým pro finanční sektor, a jako obchodní ředitel společnosti Global Payments Europe, zodpovědný za aktivity na nových evropských trzích.

„Do nové funkce nastupuji se záměrem konsolidovat divizi finančních služeb a zároveň se aktivně podílet na dosažení předního cíle Logicy, kterým je do tří let získat na českém a slovenském trhu informačních technologií první příčku,“ uvedl Roman Mentlík. „Věřím, že vhodně zvolená strategie, tradičně vysoká úroveň poskytovaných služeb a správné pochopení potřeb našich klientů tento ambiciózní plán plně podpoří,“ dodal.

Roman Mentlík aktivně spolupracuje s VŠFS v Praze, publikuje v odborných časopisech a aktivně se účastní diskuzí na finančních fórech. Ve svém volném čase se věnuje především motorismu, jachtingu a cyklistice, v zimě pak i lyžování. Je ženatý a má dvě děti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).