Hlavní navigace

Dle agentury IDC má společnost Oracle vedoucí pozici na trhu podnikového analytického softwaru

[Tisková zpráva]

Sdílet

Dle agentury IDC má společnost Oracle vedoucí pozici na trhu podnikového analytického softwaru

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 10. srpna 2005 — Společnost Oracle oznámila, že ji analytická agentura International Data Corporation (IDC) označila za vedoucího dodavatele softwaru pro analýzu obchodních informací. Kritériem byly tržby z prodeje softwaru za rok 2004. Softwarem pro analýzu obchodních informací rozumí IDC nástroje a aplikace pro sledování, uchovávání, analýzu, modelování a prezentaci dat na podporu automatického rozhodování a vytváření zpráv.

Podle zprávy IDC Analytics and Data Warehousing Software: Market Analysis (Software pro analýzu a datové sklady: Analýza trhu) je společnost Oracle lídrem tohoto trhu, na němž v roce 2004 měla 13,2procentní podíl a utržila 2 miliardy dolarů. Patnáctiprocentní tempo růstu společnosti Oracle v období 2003 až 2004 překročilo tempo růstu celého trhu o 2,7 procenta. Kombinace velikosti a silného meziročního růstu tržeb dávají společnosti Oracle náskok před všemi ostatními dodavateli na tomto trhu, uvádí IDC.

IDC odhaduje, že trh se softwarem pro obchodní analýzu jako celek vzrostl v roce 2004 o 12,3 p­rocenta a dosáhl tržeb 15,1 miliardy dolarů. Zpráva je k dispozici na adrese: http://www.ora­cle.com/databa­se/feature_db_id­canalytics.html.

„Oracle si v roce 2004 udržel pozici největšího dodavatele softwaru pro analýzu obchodních informací,“ řekl Dan Vesset, ředitel výzkumu v oblasti analytického softwaru a datových skladů, IDC. „Na základě našeho zmapování trhu s analytickým softwarem, které je ve zprávě prezentováno, dosahuje Oracle nejsilnějšího meziročního růstu a největších tržeb. Navzdory tomu, jak velkou část trhu Oracle ovládá, stále dosahuje vyššího tempa růstu než trh jako celek.“

Ucelená sada analytických aplikací a nástrojů business intelligence
S komplexním portfoliem integrovaného softwaru pro analýzu obchodních informací má společnost Oracle výjimečnou pozici, aby pomáhala firmám zlepšovat přehled o jejich podnikání a zároveň snižovat náklady a komplikace spojené se zaváděním a údržbou podnikových řešení business intelligence. Další informace o produktech Oracle Business Intelligence and Corporate Performance Management (CPM) najdete na adrese: http://www.ora­cle.com/bi.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.ora­cle.com.

Ochranné známky
Oracle, JD Edwards, PeopleSoft a Retek jsou registrované ochranné známky společnosti Oracle Corporation nebo jejích dceřiných společností. Ostatní názvy mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Kontakty:
Marta Lipovská
Oracle Czech, s.r.o.
+420 221 438 133
marta.lipovska@o­racle.com

Zdena Mallinu
Virklis Agency
+420 241 742 675
zdena.mallinu@vir­klis.cz