Hlavní navigace

Dlouho očekávaný filmový TV kanál MGM Channel startuje v televizní nabídce UPC

[Tisková zpráva] Praha 25.října 2006. Společnost UPC Česká republika, a. s. oznamuje, že dlouho očekávaný filmový televizní kanál MGM Channel zahájí své vysílání v České republice během zítřka, a to v její televizní nabídce. MGM Channel odstartuje ve 20.30 hod, a to mistrovským filmovým dílem Nikdy neříkej nikdy (Never Say Never), s klasickým představitelem Jamese Bonda Seanem Connerym v hlavní roli, kterému sekundují K.M. Brandaurer, Kim Basingerová a Max von Sydow. MGM Channel bude vysílat pro české diváky 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Sdílet

V České republice ho budou moci okamžitě sledovat všichni zákazníci digitální satelitní televize UPC Direct a dále předplatitelé nabídky Klasik kabelové televize UPC v Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Hradci Králové a Mladé Boleslavi. V ostatních městech bude do kabelové sítě nasazován postupně.

Společně s českými diváky přivítají filmy MGM Channel i zákazníci UPC Direct a kabelové televize UPC v Maďarsku, na Slovensku a v Rumunsku. Nový filmový kanál bude po svém spuštění v těchto zemích rázem dostupný pro více než 1,5 milionu středoevropských domácností.

„Značka MGM byla, je a bude zárukou filmových děl plných vzrušení, napětí, lásky a zábavy. Zařazením filmového MGM Channel do nabídky naší digitální satelitní platformy UPC Direct a do nabídky naší kabelové televize UPC tak divák získává stálý přístup k těm nejlepším a nejznámějším filmovým dílům nedávné minulosti i současnosti“, vítá nový filmový TV kanál Václav Bartoň, generální ředitel UPC v České republice a vzkazuje zákazníkům kabelové televize: „ MGM Channel ke stávající televizní nabídce přidáváme, což znamená, že nebude příčinou vyřazení jiného, již vysílaného programu. A co je důležité – nebude ani důvodem ke změně ceny.“

Ve vysílání digitální satelitní platformy UPC Direct je MGM Channel zařazen do základní nabídky Rodina, a to na pozici 29. Kabelová televize UPC ho bude vysílat v nabídce Klasik. Zákazníci kabelové televize v Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Hradci Králové a Mladé Boleslavi si ho mohou naladit v pásmu UHF na kanálu K28. V ostatních městech bude nutné MGM naladit individuálně, podle lokálních podmínek.

Ty zákazníky UPC Direct, kteří využívají své vlastní přijímače společnost upozorňuje, že MGM Channel naladí následovně: satelit: Astra 1KR (19,2°E), kmitočet: 10,921 GHz, polarizace: horizontální, SR: 22000, FEC: 5/6, SID: 20349, VPID: 501, APID: 510 (anglicky, plánována maďarština), 511 (anglicky, plánována čeština), 512 (anglicky), kódování: Cryptoworks.

Jednotlivé dny v týdnu se ve vysílání MGM ponesou v následujícím duchu pondělí – „Ať žije komedie!“ úterý – „Romantika a drama“, středa – „To je Hollywood“, Čtvrtek – „Spotlight“ (tématické filmy), pátek – „Akce a krimi“, sobota a neděle – „Filmové hity a trháky“

MGM Channel je společným podnikem MGM Networks, divize společnosti Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc., a Chellomedia, divize společnosti Liberty Global, Inc,. Každá ze společností vlastní padesátiprocentní podíl. Do jeho čela byl postaven Klaus Michler. Oficiální sídlo je v regionální centrále společnosti MGM Networks v německém Mnichově. V České republice je zastupován společností Zonemedia. Program na říjen a listopad včetně programových tipů je obsažen ve zvláštní příloze tiskové zprávy.