Hlavní navigace

Do Evropy přes jeden giga

[Tisková zpráva]

Sdílet

Do Evropy přes jeden giga

Praha 10. listopadu 2003 – Přímý přístup do hlavních evropských internetových sítí nabízí jako vůbec první telekomunikační operátor se sídlem v České republice společnost GTS. Spojení páteřní sítě GTS se západní Evropou umožňuje vlastní přenosová síť a členství v předních peeringových centrech ve Frankfurtu (DE-CIX) a Vídni (VIX). Data českých uživatelů sítě GTS proudí do každého z těchto center rychlostí 1 Gigabit za sekundu.

„Česká data se do Evropy dostanou rychleji a bezpečněji,“ uvedl Tomáš Budník, ředitel Komerční divize GTS. „Další plány zahrnují rozšíření přímého propojení přes světové peeringové uzly v Londýně, Amsterdamu a New Yorku,“ dodal Budník. V peeringových centrech propojují své sítě telekomunikační operátoři a poskytovatelé internetu s cílem zabezpečit přenos dat do místa určení nejkratší a nejrychlejší cestou.

Vedle rekordní přenosové kapacity 1 Gbps přináší přímý přístup do zahraničních peeringových center i zvýšení spolehlivosti datových přenosů. Bezvýpadková konektivita zaručuje, že v případě přerušení je datový tok přesměrován na jinou linku. Se zeměmi střední a východní Evropy jsou zákazníci GTS propojeni prostřednictvím vlastní optické sítě GTS Central Europe. Díky tomuto zázemí může GTS garantovat provoz mezinárodních virtuálních privátních sítí (VPN) v rámci Polska, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Ruska.

Společnost GTS působí na českém trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. S ročním obratem 2,4 miliardy korun (2002) je GTS největším konkurentem Českého Telecomu. Společnost je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001:2001 a splňuje nejpřísnější mezinárodní standardy řízení kvality.