Hlavní navigace

Do finálové pětky X Factoru nepostoupili Za 5 dvanáct

[Tisková zpráva] Těsně před branami TOP 5 skončila cesta X Factorem pro tříčlennou vokální skupinu Za 5 dvanáct. Stopku jim vystavil porotce Ondřej Soukup, který v duelu Kdo s koho?! upřednostnil Martinu Pártlovou.

Sdílet

Praha 6. května 2008 – Hudební soutěž X Factor zná po včerejšku nejlepší pětku finalistů. Prim v ní hrají soutěžící z kategorie 25+ Gábiny Osvaldové, která má ve hře stále ještě tři soutěžící. Naopak pouze po jednom finalistovi zbývá porotcům Ondřeji Soukupovi a Petru Jandovi v kategoriích 15–24 let a vokálních skupin. Může se tedy stát, že jeden z nich přijde v příštím kole i o svého posledního favorita.

Skupina Za 5 dvanáct se v Česko-slovenské noci představila s písněmi Nad horou svítá a Kým pri mne spíš, kterou se tato trojice rozhodla zazpívat bez doprovodu kapely. Diváci je však svými hlasy poprvé poslali do duelu Kdo s koho?!, ve kterém se utkali s Martinou Pártlovou. Pro ni to byla již druhá účast v duelu v řadě. Martina se ve včerejším kole představila s písněmi Spomal od skupiny Peha a cover verzí hitu Hot stuff s názvem Náskok od Hany Zagorové. Hlas Ondřeje Soukupa pak rozhodl, že soutěž opustili Za 5 dvanáct.

V dalším kole nás čeká Noc oživlých legend. Soutěžící tak mohou vybírat z velkého množství písní legendárních hudebníků, kteří již nejsou mezi námi. Noc oživlých legend začíná v neděli 11. května ve 20 hodin na Nově a každý finalista zazpívá znovu dvě písně. O dalším vyřazeném pak rozhodnou opět hlasy diváků a porotců v pořadu X Factor – Kdo s koho?!, který začne ve 23 hodin po Střepinách a Mr.GS.