Hlavní navigace

DO PRAHY PŘIJÍŽDĚJÍ NA SUMMIT SEYS 2006 MLADÍ Z CELÉ EVROPY, GENERÁLNÍM PARTNEREM JE ČESKÝ TELECOM

[Tisková zpráva] Praha hostí od pondělí 20. února do středy 22. února významné osobnosti z celé Evropy. Mladí lidé, kteří zastávají významné posty v oblastech obchodu, vědy, výzkumu či umění, se budou na summitu s názvem SEYS 2006 zabývat současným děním ve světě. Generálním partnerem setkání je společnost ČESKÝ TELECOM, a. s.

Sdílet

Do české metropole pozval mladé profesionály Evropský institut pro sociální a ekonomický rozvoj v rámci tzv. Successor’s E­uropean Youth Summit (SEYS 2006). Mezi hosty, kteří se na summitu představí, jsou například český premiér Jiří Paroubek, bývalý český prezident Václav Havel a bývalý ministr zahraničí Jiří Dienstbier.

„Domnívám se, že není třeba připomínat, že se na předních pozicích ve všech oblastech našeho života stále častěji uplatňují lidé poměrně nízkého věku. Tito lidé jsou a budou klíčovými generátory dalšího rozvoje ve světě. Budou řešit otázky globalizace, ekonomického rozvoje a růstu nebo problémy světových epidemií či mezinárodních konfliktů,“ popisuje hlavní motiv summitu viceprezident Evropského institutu pro sociální a ekonomický rozvoj Zdeněk Jirků. Podle něj je logické, že když se na významné pozice v politice, ekonomii, obchodu či vědě, ale také ve výzkumu či medicíně mladí lidé dostávají, chtějí se na řešení důležitých problémů společnosti podílet.

Z uvedených důvodů vznikla iniciativa, jejímž hlavním cílem bylo tyto mladé lidi sezvat k jednomu stolu s významnými světovými osobnostmi a dát jim prostor se k tématům současného světa vyjádřit. Za tímto účelem se ve dnech 20.- 22. února 2006 v Praze uskuteční summit SEYS 2006.

Na summitu se budou účastníci věnovat například ekonomickému růstu posledních let, situaci v Evropské unii, otázkám globalizace či rostoucímu vlivu nových zemí jako jsou Čína nebo Indie. „Domnívám se, že jde o klíčová témata, která dnes musí řešit každá společnost působící na mezinárodní či lokální úrovni,“ doplňuje Karel Havlíček, ředitel pro marketingovou a obchodní strategii skupiny Sindat, jenž je zodpovědný za zpracování programu jednotlivých panelů summitu.

Více informací o summitu SEYS 2006 na webových stránkách www.seys2006.com.