Hlavní navigace

Do Prahy se sjíždějí přední osobnosti evropského Internetu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Celý příští týden – od pondělí 1. do pátku 5. října – bude v pražském Kongresovém centru probíhat jubilejní, 40. zasedání sdružení RIPE (Réseaux IP Européens). RIPE je mezinárodním fórem, které má zásadní vliv na koordinaci rozvoje Internetu na evropském kontinentu. Do Prahy by měli dorazit přední představitelé evropského Internetu včetně předsedy RIPE, pana Roba Blokzijla.

Administrativním orgánem sdružení je RIPE Network Coordination Centre (RIPE NCC), jeden ze tří světových internetových registrátorů. RIPE NCC spravuje Evropu, Střední východ, centrální Asii a severní Afriku. Americká společnost ARIN má na starost severní i jižní Ameriku, karibskou oblast a africké země ležící na jih od rovníku. Konečně APNIC operuje ve zbytku Asie, v Tichomoří a Austrálii. Hlavní náplní registrátorů je přidělování IP adres. RIPE NCC kromě toho poskytuje celou řadu dalších služeb: nabízí databáze internetových adres, poskytuje informace o směrování, testuje sítě a podobně.

Lokálním partnerem pražského zasedání je sdružení CESNET, které v České republice provozuje vysokorychlostní internetovou síť CESNET2 určenou vědeckým a vzdělávacím účelům. Sídlem RIPE je Amsterdam, kde se také každým rokem odehrávají dvě zasedání sdružení. Mimo Amsterdam se členové RIPE setkávají pouze jednou až dvakrát roka.

Podrobnosti o zasedání RIPE v Praze naleznete na adrese: http://www.ri­pe.net/ripe/me­etings/curren­t/ripe-40/ Kompletní program zasedání je k dispozici na adrese: http://www.ri­pe.net/ripe/me­etings/curren­t/ripe-40/meeting-plan.html