Hlavní navigace

Josef Dobeš a Michaela Šojdrová hosty diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 16. 8. 2010. Studenti na středních školách se s největší pravděpodobností již v letošním roce dočkají jednotných státních maturit. Přestože ministerstvo školství stále svůj záměr na jejich spuštění či odložení nezveřejnilo, podle šéfa resortu Josefa Dobeše (VV) je v tuto chvíli více argumentů pro jejich spuštění.

Sdílet

Ministr to uvedl v aktuálním vydání pořadu Téma Deníku, který vysílá televizní stanice UPC Express. Podle ministra je velkým argumentem pro spuštění maturit mimo jiné i úsilí vynaložené učiteli. „Je tam jeden zásadní argument, který je hrozně důležitý zejména pro mě, jako pro psychologa. Za těch 16 let ti učitelé do té přípravy, tak jak se i několikrát změnila, nainvestovali tolik svého volného času, tolik energie, že jim v tuto chvíli říct – všechno bylo zbytečné, žádná státní maturita nebude – je pro mě tím nejdůležitějším argumentem. Nedovedu si představit jako ministr školství, že bych před ně mohl takhle předstoupit,“ uvedl Dobeš.

S moderátorem pořadu Janem Kličkou přišla do pořadu diskutovat také úřadující předsedkyně KDU-ČSL a odbornice této strany na školskou problematiku Michaela Šojdrová. I ta souhlasí s okamžitým zahájením maturit. „Peníze do ní investovány byly, měnila se koncepce, jednou byla jedna úroveň, nyní máme navržené dvě úrovně. Upřímně řečeno, ať už v jakékoliv formě, nechť je společná část státní maturity zavedena,“ prohlásila Michaela Šojdrová. Oba hosté Tématu Deníku probrali kromě maturit také spornou příručku sexuální výchovy pro učitele na ZŠ a také zavádění školného na tuzemských univerzitách.

Pořad Téma Deníku je třicetiminutový čtrnáctidenník moderovaný a připravovaný Janem Kličkou, vedoucím domácí redakce těchto novin. Vysílá ho televizní stanice UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetovém serveru youtube.com. Na adrese jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze mimo jiné nalézt na http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/ .

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní stanice kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).