Hlavní navigace

Dobré ráno s Jedničkou zahajuje turistickou sezónu

[Tisková zpráva] Brněnské vysílání Dobrého rána s Jedničkou 1. dubna 2011 odstartuje letošní turistickou sezónu. Moderátoři Monika Brindzáková a Honza Musil se tentokrát divákům přihlásí z renesančního zámku Bučovice na jižní Moravě. Dobré ráno s Jedničkou začíná v 5:59 a do vysílání České televize ho připravuje Centrum zábavné tvorby brněnského studia.

Sdílet

Speciální vysílání z některého z hradů a zámků se stává tradicí. Dobré ráno (www.dobrerano.tv) takto zahajuje turistickou sezónu už popáté. Tentokrát tip padl na renesanční klenot: zámek Bučovice. Spolu s moderátory jím diváky provede kastelánka Jana Burianková, která divákům představí místní Ptačí sál, Sál pěti smyslů, Císařský sál, Zaječí sál a Venušin sál.

Na život na zámku zavzpomíná herečka Kateřina Macháčková. „Nezapomněli jsme ani na zámeckou kuchyni, kterou ochutnáme za výkladu mistra šéfkuchaře,“ láká diváky k ranní televizní obrazovce dramaturg pořadu Jan Mitáček. „Řeč bude také o restaurování památek, a to nejen hradů a zámků, ale třeba i měšťanských domů a industriálních památek,“ doplňuje dramaturg.

Průvodcem po renesanční zámecké zahradě se během vysílání stane zahradní specialista na obnovu historických zahrad. Na jarní výstavu květin, která začíná hned 2. dubna a v Bučovicích se koná historicky vůbec poprvé, pozve florista Slávek Rabušic. Dalšími hosty Dobrého rána s Jedničkou budou zástupci Národního památkového ústavu, generální ředitelka Naděžda Goryczková a ředitel brněnského pracoviště Petr Kroupa.