Hlavní navigace

DOBROČINNÁ AUKCE VE PROSPĚCH GORIL

[Tisková zpráva] Získejte originální olejomalbu gorilích mláďat nebo unikátní fotografie z pražské zoo i z africké přírody!

Sdílet

Český rozhlas Online společně s aukčním portálem Aukro znovu připravil dobročinnou aukci. Její výtěžek bude věnován na účely, které přispějí k ochraně ohrožených goril nížinných ve střední Africe.

Přestože jsou gorily přísně chráněné, v Africe zůstává jejich maso součástí jídelníčku a ohrožen je také tropický deštný les, který obývají. Jednou z cest, jak to změnit, je vzdělávání africké veřejnosti a především dětí. Proto už jsme v rámci projektu Odhalení do kamerunských škol distribuovali knihy gorilích pohádek s hlavní hrdinkou Mojou, anebo do rádií CD s těmito pohádkami. Podpořili jsme však také záchrannou stanici pro lidoopy v kamerunském Limbe, anebo projekt vzdělávající učitele severně od pralesů Dja.

Miroslav Bobek, autor projektu Odhalení, říká: „Dobročinná aukce je jedním ze způsobů, jak se veřejnost může zapojit našich aktivit. Nyní plánujeme vydat a distribuovat knížku gorilích pohádek pro děti v Kongu-Brazzaville. Měla by v nich vyvolat zájem o přírodu a ukázat jim gorily jako úchvatné tvory mimořádně blízké člověku. Chceme také pořídit vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja, kteří nyní chrání gorily nebo slony před pytláky doslova s nasazením vlastního života a jimž chybí i to nejzákladnější vybavení“.

Draží se originální olejomalba gorilích mláďat od Milady Kudrnové, 3 vítězné záběry z fotosoutěže na Facebooku Odhalení, 4 fotografie pražské gorilí rodinky a 3 unikátní snímky z africké přírody. Dražba končí v pátek 6. listopadu ve 14.00 hodin. Připojit se můžete na: http://www.au­kro.cz/my_page­.php?uid=10236157

Po ukončení aukce poputuje vydražená částka přímo na sbírkové konto Odhalení, č. ú.: 555 555 552/0800.

Více o projektu Odhalení na: www.rozhlas.cz/od­haleni a www.facebook.com/od­haleni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).