Hlavní navigace

Dokonalý svět Monthy Pythonova Smyslu života

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 3. dubna čeká na diváky od 20.15 hod Dokonalý svět v podání Kevina Costnera a Clinta Eastwooda. Uprchlí vězni si ve vypjaté situaci vezmou v nouzi s sebou osmiletého Filipa jako rukojmí. Nečekaný výlet se však chlapci začne líbit, ale jen do chvíle, než jej začne jeden z vězňů ohrožovat. Druhému tak nezbyde, než se nepohodlného společníka zbavit. Při útěku před policisty vzniká časem nečekaně mezi malým klukem a uprchlíkem silné pouto přátelství a snad i něco víc. Clint Eastwood, který se ujal ve filmu také režie, se původně nechtěl na snímku herecky podílet. Nakonec však na naléhání Kevina Costnera souhlasil, aby si zahrál policistu.

Sdílet

Sobotní noc naplní od 22.40 hod atmosférou strachu i smíchu Soumrak mrtvých. Hororová komedie vypovídá příběh mladíka Shauna, který se místo dosavadního vysedávání v hospodě pro změnu rozhodne získat zpět svou dívku. Do cesty se mu však postaví mrtví s neutuchající chutí na čerstvé maso a boj proti ozbrojeným mumiím v tu ránu začíná naplno. Snímek čerpá svůj vtip z parodií na mnoho klasických hororů se zombie tematikou. Nejvíce je pak spojován se slavným hororem Úsvit mrtvých, který byl do kin uveden ve stejný rok.

NEDĚLE – Neděli od 20.15 hod osloví diváky opravdová klasika, natočená známou britskou komediální skupinou Monty Python, kterou bude vysílat Prima COOL v původním znění s titulky! Legendární Monty Pythonův smysl života je sice bez hlavního hrdiny, ale plný vtipných, jen občas navazujících, scének. Výsledkem je pak jedinečná koláž s typickým humorem. Diváci si mimo jiné mohou užít např. neobvyklou hodinu sexuální výchovy nebo návštěvu Smrti, stejně jako originální písně o početí.

O dramatické víkendové zakončení se postará thriller Úplné bezvětří od 22.10 hod, jehož děj je založen na stejnojmenném románu Charlese Williamse. Hrdinové snímku, John a Rae Ingramovi, se během námořní plavby dostávají se svojí jachtou do úplného bezvětří. Poté, co zachrání Hugie Warrinera, člověka, jenž o sobě tvrdí, že jako jediný přežil ztroskotání škuneru Orpheus, však prožívají nejděsivější situace svého života. V hlavní roli dramatu se představí v době natáčení neznámá Nicole Kidmanová, která se kvůli roli naučila ovládat pětadvacetimetrovou plachetnici.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).