Hlavní navigace

Doktor Ludsky řeší nález zakopané malé kostry a je brutálně napaden!

[Tisková zpráva] Původní desetidílný seriál slovenské televize JOJ prezentuje tajemné lékařské příběhy tak trochu jiným způsobem, než na jaký jsme zvyklí. Nekompromisní a arogantní soudní lékař Daniel Ludsky se živí tím, že prověřuje léčebné postupy doktorů, a tím pádem je na své kolegy-doktory pěkná „držka“. Může si to totiž dovolit – je respektovaným a skvěle placeným odborníkem na různá pochybení a lékařské nešvary.

Sdílet

V prvním díle seriálu Dr. Ludsky samozřejmě vpadneme rovnýma nohama do jeho světa. V epizodě nazvané „Kostřička“ zazní hned v začátku doktorovo dlouholeté heslo: „Lékaři, kteří si myslí, že jsou víc než pacienti, jsou idioti!“

A podle toho také náš milý Daniel postupuje. Ludsky přijde na to, že jeho velký nepřítel, poněkud lajdácký Dr. Horváth, zanedbal vyšetření malého podvyživeného chlapce Adama, bílého jako křída. K tomu se přidruží nečekaná okolnost – na zahradě činžáku, ve kterém chlapec žije, se najde malý hrob se zakopanými kostmi. A do toho všeho praskne skutečnost, že klukova matka je již rok a půl členkou psychopatické sekty, která nabízí duchovní obrození a útěchu. Malý Adámek tak v diktátu matčiny velké obrody musí jíst jen ovesnou kaši, ovoce a zeleninu, a kvůli nedostatku železa se z něj stává věčně omdlévající, lehce zlomitelná křehká sirka.

To se pochopitelně doktorovi Ludskému, který je přítomen u zkoumání kostry domnělého novorozence, nelíbí, a tak dělá všechno pro to, aby Adama dostal na zevrubné lékařské vyšetření. Chlapcova matka se však vzpírá – k lékařům má kvůli neblahým zkušenostem z minulosti hlubokou nedůvěru. Až poté, co Ludsky vtrhne na její sektářský dýchánek a nechá se zmlátit od nazlobených náboženských „goril“, přistoupí Adamova matka k neochotnému dialogu.

Během něj vyplynou na povrch různá podivná fakta, která matka chlapce tajila, a také se dozvíme důvod toho, proč se uchýlila k šílené uctívačské sektě. Ale komu vlastně patřily ty malé kosti zakopané na její zahradě? Proč vůbec žena týrá svého syna hlady a nesmyslnými dietami? Proč Adámek několikrát denně omdlévá a jeho matce je to evidentně jedno? Podaří se nakonec získat její souhlas k Adamovu vyšetření, které má vyloučit případnou těžkou nemoc?

Všechny tyto záhady nám odkryje už první díl břitkého slovenského seriálu Dr. Ludsky s názvem Kostřička, který odvysílá Televize Prima v pondělí 20. června od 20.00.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).