Hlavní navigace

Unikátní dokument Nepříjemná pravda na Nova Cinema

[Tisková zpráva] Českou premiéru ekologického filmu Nepříjemná pravda, který byl uveden s velkým ohlasem na filmovém festivalu Sundance 2006, vysílá ve čtvrtek 6. května 2010 od 20 hodin filmový kanál Nova Cinema. Snímkem diváky provází bývalý americký viceprezident Al Gore.

Sdílet

Praha 4. května 2010 – Významný příspěvek k nekonečným debatám o ochraně životního prostředí a případných klimatických změnách přináší filmový kanál Nova Cinema – ve čtvrtek 6. května 2010 ve 20 hodin uvede českou premiéru ojedinělého ekologického filmu Nepříjemná pravda (An Inconvenient Truth). Film zaznamenal velký ohlas diváků z řad odborné i laické veřejnosti mimo jiné i na filmovém festivalu Sundance 2006.

Všichni sedíme na časované bombě. Pokud mají pravdu pesimistické hlasy, představované drtivou většinou světových klimatologů, máme přibližně deset let na to, abychom odvrátili ekologickou katastrofu nedozírných rozměrů, doprovázenou extrémním počasím, jež by nenávratně změnila tvář celé naší planety a život na ní. Toho, koho tato fakta znepokojují, určitě zaujme film úspěšného hollywoodského režiséra Davise Guggenheima, popisující zanícený souboj jednoho muže s mýty a nepravdami, obklopujícími fenomén globálního oteplování, a jeho návod na únik ze slepé uličky.

Tím mužem je bývalý americký viceprezident Al Gore, který po neúspěšných prezidentských volbách v roce 2000 nasměroval své snažení vstříc záchraně planety Země před nezvratnými změnami. Prezentované informace se striktně snaží oddělit od sféry politiky a zdůrazňuje morální a etická hlediska. Gore vystupuje jako řadový občan, který nechce propadnout zoufalství ze současného stavu, nicméně si je vědom, že je třeba jednat s rozvahou, odvážně a rychle.

Nepříjemná pravda 6. května ve 20 hodin na Nova Cinema

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).