Hlavní navigace

Domácí zábava velikosti XL – Sharp představuje LCD televizi se 100Hz technologií a plným HD rozlišením

[Tisková zpráva] Tyto televize jsou stvořeny pro filmy s akčními scénami v plném HD rozlišení a hraní videoher na velkých obrazovkách. Na displejích o velikosti 52 a 46 palců nabízejí Sharp AQUOS LCD televize z řady XL1E plné HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů) a 100Hz technologii. Vysoké kvality obrazu je dosaženo díky 1 080 pixelovému zobrazení a dobou odezvy 4 milisekundy. Vytříbený design a množství komfortních funkcí řady Sharp XL1E přináší zábavu a potěšení příznivcům velkých domácích kin.

Sdílet

Praha, 19. července 2007. Řada XL1E reprezentuje top nabídku v současném portfoliu produktů firmy Sharp a působivě demonstruje vedoucí pozici této elektronické společnosti v oboru. Úhlopříčky dosahují 132 (AQUOS LC-52XL1E) a 117 centimetrů (AQUOS LC-46XL1E). Díky kombinaci snadné ovladatelnosti s komfortními vlastnostmi slouží AQUOS televize nyní jako velké domácí kino. Je to poprvé, kdy japonská technologická společnost nabízí LCD televizi, která kombinuje 1080p plné HD rozlišení se 100Hz technologií. Zkrácení doby odezvy (4 ms) umožňuje, aby text zůstal ostře zobrazený i při jeho scrollování, například na letištích nebo nádražích. 100Hz technologie generuje pomocí interpolace přerušované obrázky, každý vytvořený z dvou původních obrázků a navíc eliminuje pauzy mezi nimi, takže jeden obrázek je hladce následován dalším. Výsledkem je obrazová sekvence nejvyšší kvality. U filmů zařízení rozpozná sekvenci v kvalitě 24 obrázků za sekundu a automaticky ji zobrazí v obrysově ostřejší 120Hz technologii.

Dynamický kontrast displeje dosahuje poměru 10 000:1 a televize řady XL1E dokáže přesvědčivě zobrazit rozdíl v jasu u obrázků s vysokým kontrastním poměrem. Pro výrazné a skutečně přirozené barvy Sharp používá technologii podsvícení čtyřmi vlnovými délkami (RGB plus). Karmínově červená přidaná ke standardním barvám (červená, zelená a modrá) zajišťuje přirozenější barevné odstíny především při zobrazení barevných tónů lidské kůže.

Televize řady XL1E nabízí působivý design a zároveň prvotřídní vybavení. S pomocí dvou HDMI rozhraní jsou jednoduše připojitelné ke všem ostatním zařízením pro domácí zábavu. Protože rozhraní je již kompatibilní s novým HDMI 1.3 přenosovým standardem, může používat audio a zvukový signál zařízení s vysokým rozlišením (jako jsou Blu-ray přehrávače a HD herní konzole), aniž by došlo ke ztrátě kvality.

Televize XL1E poskytuje přirozenou kvalitu zvuku s pomocí špičkového sound systému, který využívá digitální zesilovač a dva vestavěné 15 wattové reproduktory. Automatická úprava zvuku (AVC) dokáže během komerčních přestávek automaticky snížit hladinu zvuku na úroveň filmu.

Moderní AQUOS televize nabízejí možnost pohodlného ovládání domácího kina pomocí centrálního ovládání (díky funkci AQUOS link). Pokud je AQUOS připojen k přehrávacímu zařízení pomocí HDMI, nový Sharp Blu-ray přehrávač BD-HP10S nabízí centrální i dálkové ovládání pro XL1E televize. Sharp u svých výrobků sleduje firemní strategii nazvanou „jedinečný produkt svého druhu“, což v praxi znamená, že nové produkty, určené pro domácí zábavu, jsou technicky stále dokonalejší a zároveň není snížena jednoduchost ovládání.

Díky integrovanému DVB-T a analogovému tuneru může XL1E přijímat digitální a analogový televizní signál bez použití dalších Set Top Boxů. S pomocí RS-232C rozhraní může být televize snadno ovládána pomocí počítače a obrázky z počítače se dostanou na obrazovku jednoduše přes analogový RGB PC vstup.

Další informace naleznete na webových stránkách společnosti: http://www.sharp.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).