Hlavní navigace

Doména .CZ jako dárek pod stromeček? Proč ne, říká společnost Explorer

[Tisková zpráva] Společnost EXPLORER, a.s. snižuje od 1. prosince registrační poplatek nových .CZ domén z původních 698 Kč na 549 Kč bez DPH. Zlevnění je součástí vánoční promoakce, která má přiblížit domény širšímu okruhu zájemců.

Sdílet

Praha, 11. prosince 2006 – Společnost Explorer se letos opět zařadila mezi první webhostingové firmy, které se odhodlaly ke zlevnění domén CZ a svou konkurenci tak předběhla o celý měsíc. Tento krok přináší další přiblížení ceny .CZ domény k cenám ostatních domén. Generické domény jako COM, NET nebo ORG je možné pořídit za 199 Kč bez DPH a populární .EU doménu za 349 Kč bez DPH.

„Chceme zákazníkům nabídnout co nejvýhodnější cenu za registraci .CZ domén, aby mohli své přátele a blízké potěšit tak trochu netradičním vánočním dárkem.“ říká Jan Hájek, ředitel společnosti Explorer.

Snížení registračních poplatků na konci kalendářního roku se stalo tradicí, která je podporována správcem domén .CZ, sdružením CZ.NIC. Sdružení již několik let snižuje ceny domén a příští rok, díky velké změně ve fungování, otevře dveře pro další a ještě výraznější zlevňování. Česká národní doména se tak stane pro širokou veřejnost zase o něco dostupnější.

Současné snížení registračních poplatků společností Explorer tak můžeme brát jako předzvěst budoucího dění na poli domén v České republice.

Více o informací najdete na http://domeny­.explorer.cz