Hlavní navigace

Doménová pojistka ochrání české i generické domény proti propadnutí

[Tisková zpráva] Praha, 1. 11. 2010 – Po úspěšném zavedení Evropské pojistky pro .EU domény povyšuje společnost IGNUM tuto službu na další úroveň. Nově si mohou zákazníci pojistit proti vypršení a následnému propadnutí také všechny generické a především i české domény.

Sdílet

Riziko propadnutí domény si uvědomuje stále více uživatelů, kterým ale doposud chyběl účinný nástroj, jak se proti tomuto problému bránit. Proto společnost IGNUM spustila od 1. 9. 2010 projekt Evropská pojistka, který měl zákazníky společnosti IGNUM proti riziku exspirace domény a následným problémům s podvodníky a spekulanty chránit.

V případě, že uživatel nestihne prodloužení domény provést včas, bude platnost domény prodloužena automaticky společností IGNUM. Ještě před tím se ale společnost IGNUM pokusí učinit veškeré možné kroky, aby uživatele na končící platnost domény upozornila. Kromě standardního odesílání e-mailů 60 a 40 dní před exspirací domény přijde na řadu i odesílání SMS zpráv nebo doporučeného dopisu. To vše za paušální poplatek 200 Kč.

Stejných pravidel se nyní drží i rozšířená varianta pojištění – Doménová pojistka. Ta se nyní vztahuje na všechny generické a především i české .CZ domény. Pojistka zaniká dnem jejího prvního využití (prodloužením domény společností IGNUM), zablokováním či zneplatněním domény ze strany správcem registru či převedením domény k jinému registrátorovi. V případě, že IGNUM prodloužení registrace pojištěné domény nezajistí a pojištěná doména bude uvolněna z centrálního registru a registrována třetí stranou, zavazuje se IGNUM zaplatit majiteli domény škodu ve výši 100.000 Kč jako odškodné za vzniklou ztrátu.

„Doménová pojistka je logickým krokem, který musel po úspěšném zavedení Evropské pojistky následovat. Velká část zákazníků dala při nové registraci nebo při prodlužování .EU domény přednost variantě s pojistkou, což nás pochopitelně motivovalo k dalšímu rozšíření této služby.“, říká Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM.

Služby automatického prodloužení domény mohou využít všichni stávající i noví držitelé domén, které jsou ve správě společnosti IGNUM. Noví zákazníci mohou pojištěnou doménu získat nejsnadněji při registraci na serveru Domena.cz.

O společnosti IGNUM, s.r.o.
Společnost IGNUM je profesionální poskytovatel hostingových služeb a registrátor internetových domén, který si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům. IGNUM je členem sdružení CZ.NIC, NIX.CZ a RIPE, disponuje vlastní sítí a má statut ISP. IGNUM patří mezi největší české poskytovatele hostingových služeb, v současné době se počtem CZ domén ve své správě řadí na 3. místo. Další informace o službách společnosti IGNUM získáte na adrese www.IGNUM.cz.