Hlavní navigace

Domovská stránka na míru s vyhledáváním Google a miniaplikacemi pro každý den ve vylepšené verzi

[Tisková zpráva] iGoogle přichází v nové přehlednější verzi s novými aplikacemi, které umožní uživatelům ušít si vlastní domovskou stránku na míru a tvůrcům aplikací obsah monetizovat.

Sdílet

Na rozdíl od jednoduché a graficky čisté stránky vyhledávání Google nabízí personalizovaná stránka iGoogle možnost si pomocí různých Google miniaplikací (včetně Gmailu a YouTube) a nejpopulárnějších českých služeb sestavit vlastní výchozí domovskou stránku pod známým vyhledávacím oknem Google. S iGooglem mají uživatelé veškeré potřebné zdroje informací pod jednou střechou, čímž ušetří mnoho času.

„Mnoho českých uživatelů neví, že Google nemusí být jen čistě bílá stránka s vyhledávacím boxem. Existuje také iGoogle, což je personalizovaná osobní stránka s vyhledáváním, která vás automaticky přivítá při každém otevření internetového prohlížeče a pomůže vám snadno a rychle najít potřebné informace,“ říká Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu, a dodává: „Nyní jsme zjednodušili navigaci, přidali nové české miniaplikace a pro ty české uživatele, kteří iGoogle zatím neobjevili, chystáme online edukační kampaň.“

Nová verze iGooglu nabízí tři hlavní vylepšení.

  1. Prvním je zobrazení menu na levé straně stránky, což umožní jednodušší orientaci a přidávání nových miniaplikací.
  2. Druhou výhodou je kanvasový formát, který umožňuje zvětšit si miniaplikaci do velikosti celé stránky.
  3. Třetí novinkou je ponechání reklamy u miniaplikací a zároveň i 100 % zisk z ní. Tuto možnost ocení především externí partneři.

V nové verzi iGooglu najdou uživatelé další české miniaplikace a motivy přizpůsobené pro různé cílové skupiny. Na své si tak přijdou sportovní fanoušci, ženy, rodinné typy, lidé zajímající se o životní styl nebo byznys. Pro snažší orientaci je vytvořena stránka s tématy (www.google.cz/ces­keminiaplikace, Obr. 1), na které lze najít různé motivy a k nim relevantní základní nabídku českých miniaplikací. U byznysových témat (Obr. 2) uživatel nalezne třeba Google Kalendář, seznam úkolů, směnárenskou kalkulačku a další užitečné aplikace pro pracovní den. Samozřejmě lze aplikace jednoduše přidat nebo odebrat a přizpůsobit tak domovskou stránku přesně podle potřeb uživatele.

Uživatelé mohou dále využít zprávy z jednotlivých zpravodajských, technologických a ekonomických serverů (Zprávy Google) nebo užitečné aplikace jako Překladač Google, online slovník a kalendář nebo předpověď počasí, kalkulátor silničních vzdáleností a kurzovní lístek.

Snadno lze tvořit i vlastní miniaplikace – okna s aplikacemi nebo třeba zprávami. Je jich k dispozici velké množství a neustále přibývají; lze je i sdílet s dalšími uživateli. Mnohé gadgety navíc spolupracují s dalšími Google aplikacemi jako Gmail nebo Kalendář Google. Uživatelé tak mohou jednoduše vidět například nejbližší naplánované schůzky nebo příchozí emaily.

K vytvoření vlastní iGoogle stránky stačí mít Google nebo Gmail účet. Veškerá nastavení a informace jsou na tento účet vázané, takže nikdo jiný konkrétní nastavení iGoogle neuvidí. Po přihlášení mohou uživatelé využít speciální rozhraní, které umožňuje pohodlně přidávat, mazat a přesouvat jednotlivé gadgety. Více informací o iGooglu najdete na http://www.igo­ogle.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).