Hlavní navigace

Došlo k posílení zahraniční konektivity

[Tisková zpráva]

Sdílet

INTERNET OnLine výrazně posílil svojí zahraniční konektivitu do celosvětové sítě Internet

Od začátku září využívá síť INTERNET OnLine pro připojení do USA mezinárodní linku o rychlosti 34 Mb/s přes společnost Teleglobe. V návaznosti na novou propojovací dohodu došlo k navýšení zahraniční konektivity o 200%. V rámci Evropy je zajištěno spojení přes společnost Global One linkou 6 Mb/s. INTERNET OnLine tak posílil svou celkovou zahraniční konektivitu na 40 Mb/s.

INTERNET OnLine využívá páteřní sítě ČESKÉHO TELECOMU, která je postavena na technologii ATM. Ta nabízí přenosové kapacity s rychlostmi 2 Mb/s až 155 Mb/s, resp. i vyššími. Tato technologie zároveň umožňuje dynamické přidělování kapacity podle potřeby uživatele bez dalších investic do sítě, a to pouhou změnou logických charakteristik. Technologie ATM v sobě sdružuje možnosti přenosu dat, hlasu i video signálu.

INTERNET OnLine patří mezi největší poskytovatele internetového připojení v České republice a nabízí své služby na celém jejím území. Do svého portfolia zahrnuje služby internetového připojení přes analogový modem a euroISDN, profesionální garantované pevné připojení do internetu a v poslední době se věnuje i implementaci moderní bezdrátové technologie. IOL nabízí také celou řadu dalších doplňkových služeb jako je WEB HOSTING a SERVER HOSTING, možnost připojení do internetu v zahraničí (roaming), registraci domén druhé a třetí úrovně atd. Spolu se svými službami nabízí i komplexní řešení komunikace pro firemní sítě.

Jako první poskytovatel internetového připojení nabízí od dubna letošního roku všem uživatelům mobilních telefonů s WAP své stránky (wap.iol.cz).

V roce 2000 se INTERNET OnLine významně podílí na tvorbě kvalitního obsahu českého internetu na stránkách pro děti (www.majaky.cz), pro motoristy (www.jedeme.cz) nebo pro každého, kdo se chce prostřednictvím internetu také bavit (www.gamezone.cz). Pro veletrh informačních technologií INVEX 2000 připravuje 24 hodinové vysílání internetové televize TVI.cz (www.tvi.cz).

Jako první poskytovatel internetového připojení v ČR rozšířil INTERNET OnLine služby vlastního Call centra o možnost komunikovat s operátorem přímo z internetových stránek pomocí web rozhraní. Call centrum je k dispozici 24 hodin denně.

V letošním roce jako první z ISP prezentoval a realizoval ucelenou nabídku na připojení středních a základních škol do internetu (edu.iol.cz) v ČR.

Novinkou září je věrnostní program IOL TOP, který umožňuje všem zákazníkům vytáčeného připojení přes analogový modem a euroISDN využívat slevy a výhody zajímavých partnerů INTERNET OnLine.

Veškeré další informace o kompletní nabídce INTERNET OnLine naleznete na adrese: www.iol.cz nebo můžete využít služeb nového Call centra IOL s web rozhraním a bezplatnou telefonní linkou 0800/184084.

Praha 19. září 2000

PhDr.Jana Voňavková
PR manažerka INTERNET OnLine
ČESKÝ TELECOM, a.s.
Thámova 11–13
186 21 Praha 8
tel.: 02/71466312, email:jana.vo­navkova@hq.iol­.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).