Hlavní navigace

Dostavbu JE Mochovce bude řídit software od ICZ

[Tisková zpráva] (Praha, 18. března 2008) – Společnost ICZ a.s., významný dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, dodala společnosti Slovenské elektrárne, a.s. software, který bude sloužit pro řízení projektu dostavby třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny Mochovce. Dodávka zahrnující systém Primavera a projektové nástroje PertMaster a Cost Manager byla realizována ve spolupráci se slovenskou firmou AITEN, a.s.

Sdílet

Dodávka aplikací byla dokončena v závěru loňského roku, v současnosti intenzivně probíhá samotné plánování projektu a školení uživatelů. ICZ se na projektu podílí i konzultačními službami při přípravě harmonogramů výstavby.

Dostavba elektrárny začne v průběhu března a je rozplánována do několika příštích let. Třetí blok má být do komerčního provozu uveden v září 2012, čtvrtý o půl roku později. Celkové náklady na dostavbu dosáhnou podle odhadů 60 miliard Sk.

„Dostavba jaderné elektrárny Mochovce je projekt mimořádného rozsahu, který v průběhu přípravy i realizace vyžaduje spolehlivé a výkonné nástroje pro projektové řízení. Nasazení systému Primavera zajistí dodržení stanoveného harmonogramu výstavby, kontrolu nákladů a projektových rizik. Systém byl využit již pro řízení projektu stavby prvního a druhého bloku elektrárny Mochovce a je používán i pro řízení její údržby – podobně, jako v českých jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín,“ řekl Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ.

V systému Primavera budou vytvořeny kompletní harmonogramy výstavby, včetně harmonogramů pro jednotlivé subdodavatele. Nástroj Primavera PertMaster slouží k prověření harmonogramů z pohledu risk managementu, Primavera Cost Manager má na starosti kontrolu a hodnocení finančních nákladů celého projektu. Systém Primavera je díky svým špičkovým parametrům často využíván v energetice i dalších odvětvích – našel mimo jiné uplatnění v projektu ukončení provozu jaderné elektrárny Hunterston A ve Skotsku nebo při řízení úložiště vyhořelého jaderného paliva v Novém Mexiku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).