Hlavní navigace

Společnost Symantec přináší dostupnost aplikací a správu virtuálních počítačů pro prostředí VMware

[Tisková zpráva] Softwarová řešení Veritas Cluster Server for VMware ESX a Veritas Application Director zvyšují dostupnost a zjednodušují správu u zákazníků, kteří v datovém centru zavádějí virtuální počítače

Sdílet

CUPERTINO, Kalifornie – 12. září 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila rozšíření svých řešení Veritas Cluster Server for VMware ESX a Veritas Application Director, která zlepšují možnosti produkčního využití prostředí VMware a zjednodušují správu virtuálních počítačů v datovém centru. Software Cluster Server for VMware ESX, podnikové řešení vysoké dostupnosti a obnovení po zhroucení nyní poskytuje rozšířenou podporu prostředí důležitých podnikových aplikací, jako je Microsoft Exchange. Širší podporou replikace dat také zlepšuje možnosti obnovení po zhroucení. Software Application Director zavádí funkce pro správu heterogenních virtuálních počítačů. Tyto funkce umožňují řídit virtuální počítače a optimalizovat využití prostředků serverů ve velkých datových centrech se stovkami nebo dokonce tisíci fyzických serverů a virtuálních počítačů.

„Společnost Symantec řeší závažné problémy spojené se správou současných složitých datových center poskytnutím jediné platformy, která je schopna omezit prostoje a zlepšit možnosti správy v heterogenních prostředích virtuálních a fyzických serverů,“ řekl Mark Lohmeyer, vicepresident zodpovědný za skupinu produktů Server Foundation, společnost Symantec. „Organizace mají nyní řešení, které jim umožní bez obav zavést virtualizaci serverů do produkčních prostředí, protože zabraňuje prostojům hlavních aplikací a pomáhá jim lépe spravovat rychle rostoucí směsici fyzických a virtuálních serverů.“

Tato nová rozšíření doplňují stávající řešení společnosti Symantec pro datová centra poskytující rozsáhlé funkce pro ochranu dat, vysokou dostupnost, obnovení po zhroucení a správu úložišť ve fyzických i virtuálních prostředích. Společnost Symantec nabízí kromě softwaru Cluster Server for VMware ESX a Application Director další jedinečné funkce pro prostředí VMware také ve svých řešeních Veritas CommandCentral Storage a Veritas NetBackup. Software NetBackup 6.5 nabízí špičkové možnosti konsolidovaného zálohování a granulárního obnovení na úrovni souborů a software CommandCentral Storage 5.0 nabízí kompletní přehled o úložištích mapováním virtuálních počítačů, fyzických serverů, diskových polí a fyzických disků. Tato řešení pomáhají zákazníkům snížit složitost správy heterogenních virtuálních a fyzických datových center a dosáhnout úspory nákladů tím, že zákazníkům umožňují zavést jako standard společnou vrstvu infrastrukturního softwaru.

Komplexní vysoká dostupnost a obnovení po zhroucení pro prostředí VMware ESX
Software Cluster Server for VMware poskytuje dodatečnou ochranu aplikací ve virtuálních počítačích sledováním stavu aplikací, hostujícího operačního systému, virtuálního počítače, virtuálních prostředků, fyzického serveru a příslušného úložiště. Pokud některá z těchto součástí selže, jsou aplikace a virtuální počítače automaticky předány na jiný fyzický server. V případě výpadku datového centra může software Cluster Server for VMware automatizovat proces předání všech chráněných aplikací a virtuálních počítačů do jiného datového centra bez ohledu na to, zda se nachází ve stejném areálu, v téže metropolitní oblasti nebo na druhé straně zeměkoule.

Zlepšení zahrnují rozšířenou podporu důležitých podnikových aplikací, včetně aplikací Microsoft Exchange a SAP, takže pracovníci IT mohou bez obav přesouvat důležité aplikace do virtualizovaných prostředí. Rozšířené možnosti obnovení po zhroucení zahrnují také širší podporu replikace dat, včetně softwaru Hitachi TrueCopy, takže zákazníci mohou zajistit cíl bodu obnovení (RPO) na požadované úrovni a synchronizovat dostupnost aplikací a dat ve vzdáleném datovém centru.

Konzola Cluster Server Management Console pomáhá zjednodušit správu aplikací ve virtuálních prostředích. Správcům umožňuje spravovat více clusterů z jediné konzoly bez ohledu na to, zda jsou clustery provozovány ve fyzickém nebo virtuálním prostředí, v různých operačních systémech nebo se nacházejí v jiných datových centrech. Tato nová verze softwaru Cluster Server podporuje server VMware ESX 3.0 a je k dispozici již nyní. „Správa serverů je jedním z největších problémů IT, zejména v organizacích, které bojují s rychlým růstem směsice serverů ve virtuálních a fyzických prostředích,“ řekl Stephen Elliot, Research Director, společnost IDC. „Virtualizace se stále více přesouvá do produkčních prostředí. Nutností se proto stávají komplexní nástroje pro správu, které zajišťují dostupnost důležitých aplikací a automatizují obecné úlohy správy serverů. Oddělení IT se musejí zabývat svojí schopností opakovaně využívat dovednosti a znalosti ke zjednodušení procesu zprovoznění virtualizovaných aplikací v produkčním prostředí.“

Automatizované řízení aplikací a virtuálních serverů pro heterogenní prostředí
Pomocí softwaru Application Director mohou oddělení IT lépe optimalizovat využití prostředků serverů, protože mohou ovládat čas a místo spuštění aplikací a virtuálních počítačů v heterogenních prostředích. Software Application Director je hlavní součástí skupiny produktů Veritas Server Foundation, která poskytuje komplexní možnosti automatizace datového centra. Hlavní zlepšení softwaru Application Director v této nové verzi umožní uživatelům sledovat využití prostředků a spouštět, zastavovat, přesouvat virtuální počítače nebo měnit jejich velikost a tím zlepší využití a usnadní celkovou správu. Software Application Director také uživatelům umožňuje vytvářet a prosazovat zásady na základě požadavků aplikací. Uživatelům to umožňuje zvýšit dostupnost aplikací a pružně reagovat na změny v zatížení aplikací.

Díky novým možnostem vymezování přístupu a řízení na základě rolí je možno definovat uživatele, kteří mohou provádět určité operace správy na fyzických a virtuálních serverech. Tím se zjednodušuje správa velkých datových center se stovkami nebo dokonce tisíci fyzických serverů a virtuálních počítačů. Tato nová verze softwaru Application Director bude k dispozici počátkem roku 2008 a bude podporovat heterogenní prostředí virtuálních počítačů, včetně technologií VMware ESX, Solaris Zones a AIX Micropartitions.

Společnost Symantec má všechny předpoklady k tomu, aby podnikovým datovým centrům pomohla využívat software VMware ESX
Špičková řešení společnosti Symantec pro ochranu dat, vysokou dostupnost, obnovení po zhroucení a správu úložišť vytvářejí standard v oblasti správy heterogenních virtuálních a fyzických prostředí v podnikových datových centrech. Virtuální počítače se rychle přesouvají do produkčních prostředí a s nimi se v již tak složitých datových centrech objevují nové komplikované požadavky na platformy a podporu. Společnost Symantec prostřednictvím svých softwarových infrastrukturních produktů Veritas přináší špičkové funkce podporující všechny významné serverové operační systémy a hardwarové platformy úložišť. Společnost Symantec vyvíjí veškeré úsilí, aby zajistila skutečnou připravenost prostředí virtuálních počítačů, jako je VMware, pro použití v podnicích. Proto poskytuje špičkové infrastrukturní funkce podporující prostředí VMware a všechny významné platformy virtualizace serverů.