Hlavní navigace

Dr. House léčí na TV Nova již 6. sezónu

[Tisková zpráva] Dr. Gregory House přichází na obrazovky TV Nova s novými díly. Premiérovou 6. řadu jednoho z nejúspěšnějších současných amerických seriálů Dr. House uvidí diváci od 5. května vždy ve středu ve 21.10 hodin. Seriál má již více než sto epizod a stále si drží diváckou přízeň. Od začátku vysílání na TV Nova v říjnu 2006 sledoval jeho premiérové díly průměrně téměř 1 milion diváků starších 15 let.

Sdílet

Praha 3. května 2010 – Na konci 5. řady byl dr. House donucen přiznat si, že kvůli dlouhodobé závislosti na léku proti bolesti Vicodinu ztratil smysl pro realitu a již dále nemůže vykonávat praxi lékaře. Na základě těchto poznatků poslal sám sebe na detoxikaci na psychiatrickou kliniku. Premiérová 6. řada, kterou začne TV Nova vysílat ve středu 5. května, bude sledovat Houseovu dlouhou, strastiplnou cestu k uzdravení. Jeho místo v nemocnici Princeton-Plainsboro, kde se seriál odehrává, zaujme jeho letitý kolega dr. Foreman s novým týmem, do něhož se vrátili lékaři a novomanželé Chase a Cameronová, které diváci dobře znají z prvních čtyř sezón seriálu. A protože dr. House po návratu z léčení ještě nemá obnovenou licenci, bude u týmu zpočátku působit „jen“ jako poradce bez přímého kontaktu s pacienty. Podaří se mu získat zpět duševní zdraví a začlenit se do normálního života? Bude moci nemocnice pokračovat bez dr. House ve velebení Diagnostického oddělení? A jak se změní Houseův vztah s ředitelkou nemocnice Cuddyovou?

Hrají: Hugh Laurie (dr. Gregory House), Omar Epps (dr. Foreman), Lisa Edelstein (dr. Lisa Cuddy), Jennifer Morrison (dr. Allison Cameron), Jesse Spencer (dr. Robert Chase), Olivia Wilde (dr. Remy „Třináctka“ Hadley) a další.

Seriál, který už má více než sto epizod a jehož 6. řada právě běží i v USA, je ověnčen celou řadou cen. Za šest let své existence (v USA se začal vysílat v roce 2004) mj. získal tři ceny Emmy, dvě nominace na Zlaté globy a desítky dalších ocenění. Představitel dr. House Hugh Laurie obdržel za svůj herecký výkon dva Zlaté Globy a řadu dalších cen. Omar Epps, který hraje dr. Foremana, byl oceněn cenou NAACP Image Award pro nejlepšího herce v dramatickém seriálu.

Dr. House je dramatický seriál z lékařského prostředí, jehož hrdinou je misantropický, kontroverzní doktor, který nikomu nevěří, nejméně pak svým pacientům. K nim se chová s jizlivě sžíravou, až surovou pravdomluvností. Jeho netaktní chování z velké části pramení z neustálé fyzické bolesti nohy, která ho léta sužuje a kterou tiší návykovým Vicodinem. Navzdory tomu je však House vynikající diagnostik s nekonvenčním myšlením a dokonalými instinkty, které ve většině případů vedou k záchraně lidských životů a získávají mu velký respekt. TV Nova seriál vysílá od roku 2006.

Dr. House od 5. května 2010 vždy ve středu ve 21:10 na TV Nova