Hlavní navigace

Dr. Ludsky: Kolaps během přednášky

[Tisková zpráva] Zatímco Dr. Ludsky přednáší o tom, jak má správně probíhat diagnostika pacienta, vejde do místnosti plné naslouchajících studentů podivný muž. Vzápětí upadne na zem a po několika sekundách všem dojde, že to není žádné divadlo. Přestože Ludsky tvrdí, že muž celou dobu záchvat jen předstíral, studentka Olga mu silně oponuje.

Sdílet

Nemocného odvezou do nemocnice a pošlou na veškerá možná vyšetření. Ludsky nevěří, že muž, který se jmenuje Machač, není někdo, koho by na něj poslali lidé, jež mu chtějí znepříjemnit život. Když ho navštíví v nemocnici, zrzek opět dostane záchvat. O epilepsii se podle EEG ale údajně nejedná. Za pacientem Machačem pošle psychiatričku, která doporučí udělat vyšetření na bolest.

Do kanceláře k Ludskému vstoupí stará žena, paní Jaborková, která od něj chce pomoci. Trápí ji totiž problémy se srdcem a ostatní lékaři ji odbyli. Ludsky okamžitě pozná, že se jedná o těžký případ, a objedná ji ke kardiologovi, který krutou diagnózu potvrdí. Ludsky se rozhodne popovídat si s jejím obvodním lékařem.

Na toaletě Ludskému kolega Richard Fila prozradí kruté tajemství. Ludsky si myslí, že jedné noci, kdy se pořádně opil, odešel z podniku s prostitutkou. Fila mu ale odhalí mnohem děsivější konec večírku…

Bývalá žena Ludského Karin je na večeři se svým milencem a Ludskému nezvedá telefon. V recepci nemocnice se Ludsky opět potká se zvědavou studentkou Olgou, která ho láká na večeři. Ludsky odmítne, protože chce být se svou dcerou. Když ale znovu volá své ženě a ona omylem zapne telefon, uslyší hlasité vzdechy…

Co vážného se paní Jaborkové stalo? Jak vypadá vyšetření na bolest? A co provede MUDr. Čížovi, který zanedbal diagnózu paní Jaborkové? To a ještě víc se dozvíte v dalším díle seriálu s unikátními leteckými záběry na Bratislavu.

Pátý díl seriálu Dr. Ludsky s názvem Upír sledujte v pondělí 18. července od 20.00 hod. na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).