Hlavní navigace

Dr. Ludsky: Kráska a zvíře

[Tisková zpráva] Doktor Ludsky prožívá nepříjemné období. Jeho chování vyšetřuje disciplinární komise Lékařské komory a vypadá to, že její členové nejsou příliš nakloněni způsobu jednání Daniela Ludského. Svérázný muž si ale za svými činy stojí, protože zachránil dvěma lidem život, přestože se přitom možná nechoval jako gentleman.

Sdílet

Otec Ludského stále žije v jeho domě a Ludsky se rozhodne píchat mu injekce vitaminu B12. S diagnózou znějící Alzheimerova choroba tak zcela nesouhlasí.

V nemocnici Ludsky narazí na Moniku, kterou hospitalizovali poté, co omdlela během tělocviku. Ukáže se, že podobné mdloby ji postihly už jednou. Ludsky si všimne, že dívka je velice půvabná a že ji její matka očividně nemá ráda. Výsledky vyšetření ukazují velmi zhoršený krevní obraz. Ludsky doporučuje odběr kostní dřeně.

Doktor Horváth si ho vyžádá na konzultaci. Dívčin stav se totiž zhoršuje a příčina zatím není známá. Ludsky se domnívá, že by se mohlo jednat o lupus, lékaři tedy nasadí kortiokoidy.

Na radu přítele, doktora Fily, se Ludsky schází s předsedou disciplinární komise, který se ale domnívá, že si přišel vyprosit příznivý výsledek. To Ludského naštve natolik, že mu při odchodu ukáže vztyčený prostředník. Paradoxně se ale zdá, že předseda komise je spokojen: přesně něco podobného od Ludského očekával.

Jak dopadne zdravotní stav půvabné dívky Moniky? Podaří se Ludskému obstát před Lékařskou komorou? Vše se dozvíte v dalším pokračování seriálu Dr. Ludsky.

Devátý díl s názvem Kráska a zvíře odvysílá Televize Prima 15. srpna od 20.00!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).