Hlavní navigace

Dramata králů, milenců i padouchů

[Tisková zpráva] V pátek 18. června ohromí od 22.10 hod svým hereckým uměním Jim Carey a Renée Zellwegerová v komedii s názvem Já, mé druhé já a Irena. Hlavní hrdina Charlie pracuje již skoro 20 let jako vzorný policista, je vždy ochotný pomoci a sám se stará o své tři syny. Trpí ale rozdvojenou osobností, a když si zapomene vzít léky, jeho druhé já Hank okamžitě udeří. Hank je Charlieho pravý opak – je potížista a neurvalec. Jedinou společnou věc, co mají Charlie a Hank společnou, je, že se zamilují do půvabné Ireny. Každý se však snaží získat srdce své vyvolené, jak umí, a tak Irena má co do činění jak s námluvami slušného otce od rodiny, tak s perverzními návrhy jeho druhé osobnosti. Ve filmu si malou roličku střihl také hokejista Brendan Shanahan či bývalá tenistka Anna Kournikova.

Sdílet

V sobotu Od 20.00 hod zavane v Prima kině romantická atmosféra při dramatu Anna a král. Ovdovělá učitelka Anna se vydá se svým synem do Siamu, aby se pokusila vzděláváním místních dětí navázat spojení dvou odlišných kultur. Je přijata na místo učitelky početných dětí samotného siamského krále. Časem Anna zjišťuje, že král je velice moudrý a cílevědomý muž. Krásná a emancipovaná Angličanka si tak zamiluje nejen exotickou zemi, ale i jejího vládce. Film si vysloužil dvě nominace na Oskara: Výprava, Kostýmy. V hlavních rolích se představila Jodie Fosterová a Yun-Fat Chow. Roli Anny však měla původně hrát Kate Winsletová.

Sobotní noc se od 23.10 hod ponese v dobrodružném a napínavém duchu. Smínek Operace: Zlomený šíp se svým dějem točí kolem ukradené nukleární zbraně. Zloději, kteří mají krádež na svědomí, jsou však dva a každý jiného názoru. Zatímco jeden chce zbraň zneužít, druhý mu v tom brání. Snaží se tak totiž očistit své jméno. V rolích zlodějských nepřátel se objeví John Travolta a Christian Slater, přičemž John Travolta si mohl zvolit, zda chce hrát kladného nebo záporného hrdinu. Nakonec si herec vybral roli padoucha Deakinse.

V neděli padne od 22.15 hod na televizní obrazovky s logem Prima Podezření s Harrisonem Fordem. Mysteriózní thriller z dílny slavného režiséra Alana J. Pakuly vypráví příběh detektiva, který je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Paradoxně se však všechna obvinění stáčejí jeho směrem a detektiv se stává hlavním obviněným, je obžalován a zatčen. O pomoc tak musí chtě nechtě požádat svého největšího rivala. Režisér snímku Alan J. Pakula je známý svou dovedností vytvořit opravdové napětí, při němž se tají dech. Na svém kontě má tak brilantní snímky jako Tichý nepřítel, Případ Pelikán nebo Všichni prezidentovi muži aj.