Hlavní navigace

Dramatické finále VyVolených sledoval rekordní počet televizních diváků

[Tisková zpráva] Dramatické finále včera večer zakončilo několikaměsíční pobyt českých VyVolených ve Vile. Po 114 dnech, které VyVolení strávili nejdříve v pražské Vile a pak ve Vile v Bratislavě, se včera večer o historicky nejvyšší výhru u nás utkali Vladko, Katka a Jindřich. V napínavém a emotivním souboji zvítězil nakonec Vladko. Diváci mu poslali 630 506 hlasů. Jindra získal 525 778 hlasů a pro Katku hlasovalo 108 127 diváků. Celkem tak diváci zaslali trojici posledních VyVolených rekordních 1 264 411 hlasů.

Sdílet

Ovšem nejen pro Vladka byl včerejší večer triumfální, rekordy lámala i televize Prima.

Díky velkému zájmu televizních diváků se finále VyVolených stalo historicky nejsledovanějším pořadem naší televize! Počet diváků s přehledem překročil dvoumiliónovou hranici, poslední večer ze života VyVolených sledovalo 2,207 milionu dospělých diváků (TVR 25,9 %), z pohledu tržního podílu si přibližně tříhodinovou show zvolilo ke sledování 47,58 % ze všech diváků starších 15-ti let přítomných u televizních obrazovek.

Velký úspěch se projevil i na výsledném podílu na trhu v prime time, kdy Prima jednoznačně kralovala s průměrnou hodnotou 41,63 %. I tento výsledek je pro Primu prozatím historickým rekordem.

Také pro finále VyVolených platí, že je tento pořad mimořádně atraktivní pro mladší diváky, průměrný podíl na trhu u diváků ve věku 15–34 let překročil 60%, u dospělých diváků do 25-ti let dokonce dosáhl hodnoty 66,09%.