Hlavní navigace

Dramatické okamžiky hledání

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu bude od 20.15 hod vyprávěn očima jedenáctileté Christy příběh její irské rodinky, která odjela hledat obživu i novou budoucnost na jiném kontinentě. Ve snímku In America se zdá země snů přitažlivá a kouzelná. Setkání s realitou je však zcela jiné. Rodiče těžko hledají práci a rodina žije v Harlemu, plném feťáků a transvestitů. Přesto je to prostředí, kde ožijí sousedské vztahy a lze vybudovat nový domov. Mimořádně emocionální příběh si získal na světové premiéře srdce publika, které jej odměnilo dlouhým aplausem ve stoje. Na oskarovém večeru si pak snímek vysloužil 3 nominace: Herec ve vedlejší roli (Djimon Hounsou), Herečka v hlavní roli (Samantha Morton) a Scénář.

Sdílet

Sci-fi thriller Brouci zakončí od 22.10 hod sobotní večer. Policista v něm pronásleduje zločince v útrobách metra, když náhle objeví třímetrového brouka, který ho jednou ranou ocasu smete na zem a pohltí. Agent FBI Matt začne za pomoci známé etymoložky Emily s vyšetřováním. Speciálně vytvořený tým se vydává do hlubin za nebezpečnými predátory, ale nešťastnou náhodou zůstane zasypaný v tunelu. Jediný východ je deset mil daleko, a tak se musí tým probít a cestou vyhubit všechny brouky dřív, než se jim podaří proniknout do ulic města.

NEDĚLE – Od 20.15 hod se na televizních obrazovkách odehraje rodinné drama s názvem Únos dítěte. Matka žije poklidný život se svým synem v malém městečku uprostřed hlubokých lesů. Podruhé se šťastně zamiluje do místního policisty. Jednoho dne se ale její synek nevrátí ze školy a ona s hrůzou zjišťuje, že jejího malého chlapečka unesli. Únosci požadují výkupné, které je schopen zaplatit pouze dědeček. Vyšetřování je složité a postupem času v něm vyplouvají na povrch šokující zprávy. Kanadský thriller je podbarven výbornou hudbou a nabízí pravé filmové potěšení pro opravdu silné nátury.

Víkendovou tečku si vezme od 22.00 hod na starost akční krimi Kobra se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli. Policista Cobretti zvaný Kobra je pověřován případy, které ostatní policisté odmítají. Kvůli svým nekonvenčním metodám se totiž dokáže vypořádat i s masovými vrahy. Když přijde Kobra na stopu psychopatického gangu, co se snaží zbavit nepohodlného svědka, vydá se na svědkovu ochranu. Situace však není ani zdaleka lehká, protože Kobra pojme oprávněné podezření, že gang má informátora přímo u policie.

Novela Fair Game od Pauly Goslinové, podle které Kobra vznikla, se v roce 1995 dočkala dalšího zpracování. Neslo název Jako štvaná zvěř a dvojici Stallone – Nielsonová nahradili William Baldwin a Cindy Crawfordová.