Hlavní navigace

Dráždivý výlet do města Batmana, Moulin Rouge a Berlína v ohrožení

[Tisková zpráva] První březnový pátek přiletí na obrazovky televize Prima kultovní komiksový hrdina Batman. Od 20.00 hod se diváci mohou těšit na snímek Batman začíná s Christianem Balem, Michaelem Cainem, Gary Oldmanem či Katie Holmesovou v hlavních rolích. Film popisuje počátky legendy o tajemném Batmanovi a zjevení Temného rytíře.

Sdílet

Zklamaný zbohatlík Bruce Wayne cestuje po světě a vymýšlí, jak by mohl nastolit ve světě spravedlnost páchanou na nevinných obětech. Do světa tak vypouští své druhé já, maskovaného bojovníka Batmana, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu technických vymožeností k boji proti zlu. Akční snímek Batman začíná je plný digitálních efektů i skutečných soubojů. Těch podstoupil hlavní hrdina celkem 16 a musel se naučit hned několik druhů bojového umění. Kaskadéři v roli Batmana navíc létali vzduchem rychlostí až 50 km/h. Model slavného Batmobilu naproti tomu dosahoval 160 km/h, byl široký 2,8 m a dlouhý 4,5 m. Jeho inspirací bylo sloučení aut Hummer a Lamborghini a první model vytvarovali autoři snímku z plastelíny.

Sobotní večer 6. března rozvíří od 20.00 hod rozverné tóny legendárního francouzského nevěstince a nočního kabaretu Moulin Rouge. Ve stejnojmenném hudebním snímku se v hlavní roli milostné zápletky objeví Nicole Kidmanová a Ewan McGregor. Jaká je šance, že beznadějný romantik bez vindry dokáže přesvědčit životem zklamanou prostitutku o pravé lásce? Zajímavostí této pestré hudební parády, plné předělávek slavných hitů např. od skupiny Queen či od Madonny je, že ústřední milostné písně opravdu zpívali Nicole Kidmanová s Ewanem McGregorem. Do hlavní role však původně měli být zvažováni i Heath Ledger, Ronan Keating, Catharine Zeta-Jonesová nebo René Zellwegerová. Tento film otevíral filmový festival v Cannes v roce 2001.

Neděle se v noci od 22.55 hod zahalí do napjaté atmosféry díky německému snímku s názvem Berlín v ohrožení. Příběh thrilleru vypráví o nebezpečné fanatické lékařce, která rozmístí v Berlíně bomby s morovou nákazou v přesvědčení, že je ona sama vyvolená, aby takto spasila svět. Bomby mají vybuchnout o silvestrovské noci… Je v lidských silách zabránit zvrácenému činu?