Hlavní navigace

Druhá generace osvědčeného testeru MetroScope zkracuje dobu testování až na čtvrtinu

[Tisková zpráva] Chrudim 12. března 2009 - Společnost NEXTLAN, distributor řešení pro datové sítě a telekomunikace, představuje druhou generaci testeru MetroScope od Fluke Networks. Ten nabízí nové testování ProVision, které zkracuje dobu testování až na čtvrtinu. Nová generace také přináší ekonomický model MetroScope-LT.

Sdílet

Novinkami druhé generace osvědčeného testeru MetroScope je nová testovací sada ProVision a MultiStream testování více služeb zároveň. S novou generací přichází také ekonomická verze MetroScope-LT, nejdostupnější tester na trhu se vzdáleným ovládáním.

Testování ProVision bylo vyvinuto pro testování a analýzu služeb poskytovaných po Ethernetu, na základě stávajících testů BERT (Bit Error Rate Test) a RFC 2544 pro zjištění výkonu linky. ProVision měří najednou všechny čtyři důležité parametry (propustnost, ztráta paketů, zpoždění a rozptyl zpoždění). Díky tomu jsou výsledky přesnější a za čtvrtinu doby. Jedním stiskem tlačítka získá technik výsledky testů. Pro hledání nahodilých chyb je možné nechat zaznamenávat sledované parametry až 24 hodin.

ProVision také umožňuje multistream testování. Je možné nastavit více streamů tak, aby testovací data tekla na různá místa, různé VLAN a různé třídy služeb zároveň. Maximálně je možné měřit 8 streamů pomocí jednoho až čtyř testerů MetroScope či až 4 streamy pomocí prvků LinkReflector. Pro každý stream je možné nastavit individuálně limity na propustnost, ztráta paketů, zpoždění a rozptyl zpoždění, což umožní nejen testování dle konkrétní SLA, ale také výrazně zkrátí čas testování.

Spolu s novou generací přichází na trh také ekonomická verze testeru MetroScope-LT. Trh poskytování služeb po Ethernetu roste zhruba o 30 % ročně a nový MetroScope-LT je nejdostupnějším řešením pro všechny techniky v terénu. MetroScope-LT využívá pro testování systém ProVision a umožňuje také technikům ukládání všech čtyř měření po dobu až 24 hodin pro identifikaci nahodilých chyb.

To vše je u MetroScope-LT dostupné pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní vhodného i pro začínající techniky. MetroScope-LT je jediné cenově dostupné zařízení na trhu, které nabízí vzdálené ovládání přes web,takže technici si na místě mohou snadno vyžádat vzdálenou pomoc specialistů.

K MetroScope-LT lze dokoupit modul pro Multistream testování. Lze ho také upgradovat na vyšší model s podporou pokročilých funkcí pro analýzu sítě (objevení zařízení, nejbližší switch, atd.)

Všechny verze testeru MetroScope umožňují kompletní testování fyzické vrstvy jak pro metalické kabely, tak pro optická vlákna. Měření optických vláken monitoruje optický vstupní a výstupní výkon, teplotu, stabilizační proud laseru a napájecí napětí. Na metalických kabelech nabízí test fyzické vrstvy TDR lokalizaci chyb v kabelu, kontrolu zapojení vodičů a digitální a analogové tónování.

Pro zjednodušení práce techniků obsahuje MetroScope internetový prohlížeč, emulátor terminálu, telnet a FTP klienta. Tester lze také ovládat vzdáleně přes webový prohlížeč. Díky tomu mohou technici složitější problémy okamžitě konzultovat s odborníky na dálku. Tím nejen ušetří poskytovatelé služeb za jejich cestu, ale zároveň zákazníkům nabídnou rychlejší nalezení a opravení chyby v síti.

Více informací lze získat na adrese www.fluketeste­ry.cz/produkty/me­troscope.html či www.flukenetwor­ks.com .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).